Online İnternet Hız Testi

İnternet hayatımızda olmazsa olmaz bir ihtiyaç artık. Haberleşmeden ticarete, ulaşımdan seyahate, sanattan siyasete kadar aklınıza gelen tüm alanlarda internet bizim yol arkadaşımız. Mobil internet teknolojisinin gelişerek internetin cebimize kadar girmesi de ayrıca internetin her an yanı başımızda olmasını gerektirmiştir. İşte tüm bu nitelikler baz alındığı zaman her yönüyle internetin kesinlikle olmazsa olmaz bir hal aldığını belirtmek gerekiyor. Fakat zaman zaman internet hızının düştüğüne tanıklık ediyoruz. Bu durumun neden kaynaklandığı, internet sağlayıcının veya bilgisayarımızdan mı kaynaklandığı gibi tüm alanlarda tüm yönleriyle bilgilerin verilmesi son derece mümkün olacaktır.

 

İçindekiler

Türk Telekom Hız Testi

Türkiyenin 144 yıllık dev internet sağlayıcısı Türk Telekom adil kullanım kotasını tarihe gömdü. Böylece artık fiber optik hızında siz de sınırsız internetin keyfini çıkarabileceksiniz. İşte bu yeni düzenlemeyle Türk Telekom hız testi ölçmek için https://hiztesti.turktelekom.com.tr bağlantısından her yönüyle siz de internetinizin net hız limitini öğreneceksiniz. Fakat sağlıklı değerlerin ekrana gelmesi adına bilgisayarınızı yoran tüm uygulamaları kapattığınızdan emin olmalı, internetteki tüm açık sayfaları kapatmalı ve bilgisayarı masaüstünde bekleme modunda bırakmalısınız. Böylece internet hız testinin farkını bir kere daha görebilme imkanına sahip olacaksınız.

 

D-Smart Hız Testi

Sadece internet yetmez. Aynı zamanda şifresiz doya doya maç keyfi, sinema keyfi arayanlar için D-Smart yılların verdiği tecrübeyle ülkemizin önde gelen internet servis sağlayıcılarından biri olmaya devam ediyor. Siz de internet hızı sorgulama açısından https://www.speedtest.net/ linkiyle D-Smart internet hızının ne derece olduğunu her yönden test edebilme imkanına kavuşmuş olacaksınız. Böylelikle farkını bir kere daha görebilme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. Bu da her yönden karşımıza çıkan bir unsur olma özelliğini korumaktadır.

Turkcell Superonline Hız Testi

Ülkemizin ilk yerli operatörü Turkcell farkıyla süper hızlı interneti test etmeye hazır olun. Siz de https://www.hiztesti.com.tr adresinden anında IP bilgilerinizi birkaç saniyede taratarak internet hızınızı ölçme imkanı bulabilirsiniz. Böylelikle internet sağlayıcınızın ne denli güçlü olduğunu her yönüyle test etme imkanı sizleri bekliyor olacaktır.

İnternet Hızını Arttırmanın İpuçları

İnternet hızını arttırmanın birçok yolu vardır. Önemli olan bilgisayarınızın toplam kapasitesini bilmek ve her yönüyle buna göre program çalıştırmaktır. Öncelikle bilgisayarınızı kasacak 3D masaüstü animasyonlar, yüksek çözünürlük kalitesinde video dosyaları barındırmaktan kesinlikle kaçının. Bunlar bilgisayarı en fazla kasan belli başlı sorunlar arasında gelmektedir. Öte taraftan yine internet hızı öğrenme yönünden sizlerin yapması gerekenlerden birisi olarak her anlamda karşımıza çıkmaktadır. Bu nitelikler baz alındığı zaman internet hızınızı arttırmış olacaksınız. Bununla beraber bir diğer yaklaşım tarzı olarak yine internetteki vpn yazılımlarının bazıları da internet hızına doğrudan etki eder. İşte bu nedenle güvenilmeyen vpn eklentilerini bilgisayarınıza yüklememelisiniz. Bu da her anlamda fark yaratan nitelikler arasında gelmesi bakımından değerlendirilecek olunduğu zaman son derece önem teşkil eden konu olarak karşımıza çıkar. Bu da gerçekten de önemli bir nitelik olarak son derece önemli bir yaklaşım tarzıdır. Ortada duran bu özellikler esas alınacak olunduğu zaman her yönüyle sizlere tümüyle yenilikçi yapısından ödün verilmeksizin en iyi imkanların seferber edilmesi son derece karşımızda duran yaklaşımlar arasında gelmektedir. Bu da yine son derece önem teşkil eden bir diğer durumdur.

Gerek internet hızınızı ölçmek gerekse her yönden internet hızınızı yükseltmek adına burada verilen direktifleri dikkate alarak internet hızınızın arttığını gözlerinizle göreceksiniz. Bunun yanı sıra her yönden bilgisayarınızdan en iyi performansı alabileceğinizi de söylemek gerek.

Originally posted 2022-06-06 07:35:24.