Instagram Hesabı Kalıcı Silme

Dünyanın en popüler sosyal ağı Instagram hesabı dondurulup kapatılabilmektedir. Dileyen geçici olarak hesabını kapatabilecek ve bu süre zarfında kesinlikle kendisine herhangi bir bildirim ya da mesaj gelmeyecektir. Bunun yanı sıra tamamen silebilir ve böylelikle hiçbir şekilde kullanmayabilir. İşte hangi şekilde olursa olsun Instagram hesabınızı devre dışı bırakabilmeniz için birkaç işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Böylece sizlerin de her yönden sosyal paylaşım sitesindeki hesabınızdan kurtulmanız mümkün.

İnstagram Kalıcı Hesap Silme

  • Instagram hesap silme işlemi için öncelikle https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ bağlantısına gitmeniz gerekiyor.
  • Eğer oturum açmadıysanız hemen oturum açın.
  • Oturumunuz açıksa karşınıza neden hesabınızı kalıcı olarak silmeye karar verdiğinizi soran bir kutucuk bulunmaktadır.
  • Herhangi bir mazeret belirterek her açıdan sizlerin de mevcut şifresini girdikten sonra “Hesabımı kalıcı olarak kapat” diyerek böylelikle hesabını tamamen kalıcı olarak silmesi gerçekleşmiş olacaktır.

Instagram Hesap Dondurma

Kalıcı olarak hesabınızı silebileceğiniz gibi dondurma yöntemiyle de her yönden sizin bir daha hesaba erişene kadar kesinlikle herhangi bir bildirim almamanız mümkün hale gelecektir. Bu yönüyle instagram silme işlemi yapmadan sadece dondurma işlemiyle tekrar oturum açmanızın ardından sizlerin de Instagram hesabınızı dondurmanız son derece mümkün hale gelebilecektir. Bu işlemi de her yönüyle son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. Bunun için yapmanız gereken birtakım adımlar bulunmaktadır:

  • Instagram hesabınızdan Profil bölümüne gidiniz.
  • Ayarlar – Profil Düzenle – Hesabımı Geçici Olarak Kapat işlemini gerçekleştirin.
  • Karşınıza neden geçici olarak kapatmak istediğinize yani dondurmak istediğinize dair mesaj kutusu gelecektir. Herhangi bir seçenek belirterek şifrenizle hesabınızı tekrar oturum açana dek dondurmuş olacaksınız.

Instagram Hesap Gizliliği

Öte yandan hesap güvenliğiniz adına tanımadığınız kişilere karşı fotoğraf ve videolarınızı gizleyebileceksiniz. Böylelikle her yönden hesabınızı koruma altına alabilirsiniz. Bu işlemle birlikte her yönden sizlerin de hesabınızı çok kısa bir şekilde gerçekleştirebilme işlemi son derece olanaklı hale gelmektedir. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar baz alındığı zaman her yönden Instagram hesap gizliliğinin gerçekten de sağlanması her yönüyle mümkün olacak nitelikler arasında gelmektedir.

Bu işlemi de tıpkı instagram hesap kapatma işlemlerinde olduğu gibi gayet hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor. Bütünüyle ortada duran bu yaklaşımlar açısından değerlendirildiği zaan her yönüyle hesabınızın kişisel güvenliğinizi sağlamanız son derece olanaklı hale gelmektedir:

  • Instagram hesabınızda oturum açın ve profilinize gidin.
  • Profili Düzenle bölümünde Gizli Hesap’ı aktifleştirin ve böylelikle tüm fotoğraflarınız, videolarınız, hikayeleriniz ve daha birçok işlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.
  • Bütün bu özellikler baz alınarak her yönüyle sizlerin de Instagram hesabında üst düzey güvenliği sağladığını kesinlikle ele almamız gerekmektedir. Tümüyle ortada duran bu sıra dışı yaklaşımlar baz alınarak Instagram hesabınızın güvenliğini korumanız her açıdan mümkün hale gelecektir.

Instagram her ne kadar dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi olsa da gerekli önlemler alınmadığı zaman kişisel güvenliği tehdit eder hale geliyor. İşte bu durumla karşı karşıya kalmamak adına Instagram hesabınızın her yönüyle kişisel güvenliğini sağlamanız son derece olanaklı hale gelecektir. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar ışığında sizlerin de her yönüyle kişisel hesabınızı güvenli hale getireceksiniz.

Bütünüyle ortada duran bu yaklaşımlar esas alındığı zaman her yönden Instagram hesabınızı geçici bir süreliğine dondurarak veya gizli hesap işlemini sizlerin de son derece hızlı bir şekilde yapmanız mümkün olur. Bu da her yönüyle gerçekten de önem teşkil eden niteliklerden birisidir.

Originally posted 2022-06-06 16:18:00.