iTunes Üzerinden iPhone Sıfırlama

iPhone telefonların ortam oynatıcısı iTunes Apple şirketi tarafından geliştirilmiş yazılımdır. Bu yazılım üzerinden müzik dinleyebilir, e-kitap okuyabilir ve film izleyebilirsiniz. Bütün bu imkanları sizlere sunan iTunes uygulaması öte yandan iphone telefonu itunestan sıfırlama işlemine de izin vermektedir. Böylelikle iPhone cihazınızı fabrika ayarlarına anında döndürme imkanı bularak ilk üretildiği şekliyle sıfırlama işlemi son derece mümkün olacaktır.

iTunes Güncellik Kontrolü

Öncelikle iTunes yazılımının en son sürüme sahip olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer son sürüm değilse sıfırlama işlemi yaparken hatayla karşılaşabilirsiniz. İşte bunun için iTunes’u öncelikle güncelleştirin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

Fabrika Ayarlarına Döndürme

Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra şimdi iphone telefonu sıfırlama işlemine geçebiliriz.

  1. iTunes yazılımını açın.
  2. iPhone cihazınızı bilgisayara bağlantı kablosu yardımıyla bağlayın.
  3. Bilgisayarınız parola istiyorsa parolanızı girin veya öğrenin.
  4. iTunes ekranında Özet bölümüne gelin ve iPhone’a Geri Yükle seçeneğine dokunun.
  5. Karşınıza fabrika ayarlarına geri dönüş yapılacağı için içerisindeki tüm verilerin silineceğini içeren bir uyarı mesajı gelir.
  6. Restore’ye dokunarak böylelikle iPhone cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamış olursunuz.

Bilgisayar Olmadan Sıfırlama

Eğer bilgisayar olmadan cihazınız üzerinden sıfırlama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için telefonunuzdan Ayarlar – Genel Sıfırla yolunu takip ederek fabrika ayarlarına geri döndürme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. İşte ortada duran tüm bu işlemleri sıralayarak her yönden aygıtınızı çok kısa sürede sıfırlama işlemi sizleri bekliyor olacaktır. Böylelikle her yönüyle aygıtınız çok kısa bir süre zarfında sıfırlanmış olacaktır. Tüm bunlar da son derece önem teşkil eden nitelikler arasında gelmesi yönüyle gerçekten de karşımıza çıkan yaklaşımlardan birisi olarak fark yaratmaktadır.

iPhone Verilerinizi Yedekleme

Sıfırlama işlemi telefonunuzdaki tüm verileri tamamen sileceği için bu verileri yedeklemeniz önerilmektedir. Böylelikle yeniden telefonunuza bunları yükleme imkanı bulacaksınız.

Cihazınızdaki tüm bilgileri iCloud kullanarak iphone sıfırlama şifresi olarak her yönden telefonunuzu yedekleme imkanı bulacaksınız.

Kablosuz bir ağa bağlandıktan sonra Ayarlar bölümünden iCloud – iCloud Yedekleme işlemini gerçekleştirin. Böylece tüm bilgileriniz cloud teknolojisiyle koruma altına alınacaktır. Bunları akıllı cep telefonunuzu sıfırladıktan sonra hemen yeniden yükleme imkanına sahip olacaksınız. İşte bu son derece basit işlemlerin ardından sizlerin de her yönden iPhone cihazınıza tüm bu işlemleri çok kısa bir sürede gerçekleştirme fırsatı bulabileceksiniz. Elbette ortada duran bu yaklaşımlar esas alınarak her yönden gerek fabrika ayarlarına döndürme gerekse yedekleme işleminiz sadece birkaç dakika gibi çok kısa bir süre zarfında her anlamda gerçekleştirilmiş olacaktır. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar baz alınacak olunduğu zaman sizlerin de her yönüyle sıfırlama işlemlerini anında gerçekleştirme imkanı bulmanız son derece olanaklı hale gelecektir.

Apple şirketinin geliştirdiği iPhone akıllı cep telefonları iOS işletim sistemini kullanmaktadır. Android işletim sistemine rakip olarak üretilmiş olan bu işletim sistemi pek çok işlemleri hem pratik hem de son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanını sizlere sunmaya devam etmesi bakımından karşımıza çıkıyor. iTunes adındaki ortam oynatıcısı sayesinde tüm dijital arşivlerinizi yürütme imkanı ve görüntüleme imkanı bulabileceksiniz. Öte taraftan yine akıllı cep telefonunuzu yönetebilecek, fabrika ayarlarına sıfırlama olanağı sizleri bekliyor olacaktır. Böylelikle her yönüyle iOS işletim sistemi sayesinde profesyonel olarak teknik destek almanıza gerek kalmaksızın tüm bu işlemleri hızlıca gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. Böylelikle sizler de her yönden en iyi şekilde kullanabilme imkanına sahip olarak rahatlıkla kullanabileceksiniz. Bütün bunlar da karşımıza çıkan nitelikler olma özelliği taşır.

Originally posted 2022-06-06 06:49:07.