Limonla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik testi, bilindiği üzere kadınlar üzerinde uygulanan ve kişinin hamile olup, olmadığını öğrenmeye yarayan bir testtir. Çoğu kadın adet gecikmeleri başladığında gebe kalıp, kalmadığına dair endişeye kapılır. Bunun sonucunu öğrenmek için genellikle eczanelerden hamilelik testi alınır. Fakat bazı insanlar bu konuda destek almak üzere eczanelere gitmeye üşenir. Bunun yerine ilkel yöntemlerle hamilelik testi uygular. Bu hamilelik testlerine kocakarı yöntemiyle hamilelilk testleri de denir. Şimdi gelin eczanelere gitmeden evde gebelik testi yöntemlerini bir bir öğrenelim.

Limonla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Birçok kadının merak ettiği “Limonla Gebelik testi nasıl yapılır?” sorusu özellikle hamile olup, olmadığını öğrenmek isteyen kadınların ilgi odağı… Evde gebelik testi yöntemlerinden biri olan bu uygulama nasıl yapılır? Öncelikle her gebelik testinde ihtiyaç olunduğu gibi şeffaf ve plastik bir bardağa idrarınızı doldurun. Yapmış olduğunuz idrarın üzerine ikiye bölünmüş küçük bir limonu hafifçe sıkın. Sıkmış olduğunuz limonun tortuları bardaktaki idrarın dibine doğru çökmeye başladıysa evet, siz hamilesiniz! Limon granürleri ya da tortuları bardağın yüzeyinde durur ve çökmezse hayır, hamile değilsiniz. İlkel yöntemlerle yapılan, limonla uyguladığınız bu hamilelik testini mutlaka hekiminize danışarak ayrıca onaylayın. Internette limonla gebelik testi yapanlar işe yaradığını söylüyor. Limonla gebelik testi doğru mu bilmiyorum ama kocakarı yöntemlerinin çoğu zaman işe yaradığı bilinen bir gerçek.

Karbonatla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde gebelik testi yöntemlerinden biri ise karbonatla gerçekleştirilir. Yine aynı şekilde şeffaf ve plastik bir kaba idrarınızı dolduracaksınız. İdrar dolu kabın içine bir çay kaşığı karbonatı yavaşça döktüğünüz zaman şayet idrarınız köpürmeye başlarsa bilin ki siz hamilesiniz. Şayet idrarınız sabit duruyorsa bu koşulda hamile değilsiniz.

Diş Macunu İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Dişlerimizi fırçaladığımız diş macunları, kullanım açısından pek çok işe yarayabiliyor. Örneğin burundaki siyah noktaları giderebiliyor ya da herhangi bir yerimiz yandığında aklımıza hemen yoğurt ya da diş macunu geliyor. Gel gelelim bu sihirli diş macunu aslında evde gebelik testi yöntemlerinden biri… Peki diş macunu gebelik testi için nasıl uygulanır? Öncelikle beyaz renkte bir diş macunu bulun, bu macunu şeffaf bir kaba boşaltın. Bir miktar kullanmanız yeterli olacaktır. Diş macununun üzerine idrarınızı boşaltın. Şayet macunda bir kabarma ve renk değişimi söz konusuysa ve bu renk maviye dönüştüyse evet, siz hamilesiniz. Şayet macunda kabarma olduğu halde renk değişimi söz konusu değilse öyleyse siz hamile değilsiniz.

Çamaşır Suyu İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testlerinden biri olan çamaşır suyu kullanımı, pek çoğunuzun dikkatini çekecektir. Genellikle temizlik malzemesi olarak kullandığımız çamaşır suyu, bu kez gebelik testi unsuru olarak karşımızda… Peki çamaşır suyu hamilelik testinde nasıl uygulanır? Öncelikle bir kaba bir miktar çamaşır suyu koyunuz. Sonrasında diğer bir kapta beklettiğiniz idrarınızı çamaşır suyu olan kaba boşaltınız. Şayet karışımda bir köpürme meydana gelirse siz hamilesiniz, eğer herhangi bir köpürme durumu söz konusu değilse hamile değilsiniz.

Toz Şekeri İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Genellikle çay ve kahve yanında kullanılan toz şeker, bu kez evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki şekerle nasıl gebelik testi yaparız. Öncelikle bir kaba bir miktar toş şekeri boşaltın. Güne başlarken ilk yaptığınız idrarı bu toz şekerin üzerine boşaltın. Kabın içindeki şeker çözülür ve erirse bu hamile olmadığınızı gösterir. Aksi durumda şekerler topaklanmaya başlar ve erimezse müjde, çünkü hamilesiniz.

Sirke İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Sirke, ilkel yöntemlerle hamilelik testi olarak karşımıza çıkıyor. İdrarınızı sakladığınız kabın içine bir miktar sirke dökün, şayet sirkenin renginde bir değişiklik gözlemlerseniz bu sizin hamile olduğunuzu gösterir.

Originally posted 2022-06-17 14:34:30.