Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Etrafına ışıl ışıl gülücükler saçmayı kim istemez ki… Gündelik yaşamda çay, kahve, sigara ve daha birçok tüketim nedeni ile diş renginde bozulma çok sık meydana gelmektedir. Diş renginde değişme ise büyük bir özgüven kaybına neden olmaktadır. Bireyler gülmek istemeyebilmekte veya elleri ile sürekli olarak ağızlarını kapatmaktadırlar. Estetik ve psikolojik açıdan oldukça kötü bir durum olmaktadır. Bu nedenden dolayı da diş beyazlatma işlemleri sıkça yapılmaktadır. Diş beyazlatma işlemlerinin maliyetleri ise bir hayli yüksek olmaktadır. Bu sebepten dolayı da birçok kişi evde diş beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadırlar. Oldukça pratik bir şekilde hazırlanan karışımlar, macunlar ile diş beyazlatmak çok kolay olmaktadır. Kısa sürede inci gibi parlayan dişlere, vereceğimiz tarifler ile ulaşabileceksiniz.

Karbonat ve Limon Karışımı ile Bembeyaz Dişler

Karbonat ve limon karışımını bilmeyen yoktur. Tek seferde bile gözle görülür bir fark ile dişleri beyazlatmaktadır. Diş fırçası öncelikli olarak karbonata batırılmalıdır. Daha sonra ise üzerine limon sıkılmalıdır. Dişler fırçalanarak durulanmalıdır. Bu işlem diş minesine zarar verebildiğinden dolayı ayda 1 kez kullanılmalıdır. En iyi diş beyazlatma yöntemi sayılabilmektedir.

Kabartma Tozu ve Limon ile Diş Beyazlatma

Kabartma tozu ile de diş beyazlatmak mümkün olmaktadır. Öncelikli olarak yarım paket kabartma tozu üzerine yaklaşık olarak 5- 6 damla limon suyu sıkılmalıdır. Daha sonra ise dişler fırçalanmalıdır.

Çilek ile Diş Beyazlatma

Çilek kullanarak da dişler beyazlatılabilmektedir. İçeriği nedeni ile çilek, dişlerin beyazlatılmasında ve temizlenmesinde kullanılmaktadır. Çileği bir kapta ezdikten sonra dişler fırçalanmalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı ve Kabartma Tozu

Macun kıvamında olan Hindistan cevizi ve kabartma tozu karışımı ile dişler kısa sürede bembeyaz olacaktır. Öncelikli olarak 1 çay kaşığı kabartma tozu ve yatım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı bir kapta karıştırılmalıdır. Macun kıvamını aldıktan sonra dişlere uygulanmalıdır. Bu karışım ise sadece haftada 2 defa kullanılmalıdır.

Muz Kabuğu ile Beyazlatma

Muz, insan hayatında oldukça önemli bir yerde bulunan ve oldukça sağlıklı bir meyve olmaktadır. Muz ile diş beyazlatma birçok kişi tarafından duyulmuştur. Düzenli kullanım sonucunda dişlerin inci gibi bembeyaz olduğu görülmektedir. Muzun kabuğunun iç kısmı dişlere dairesel bir şekilde uygulanmalıdır. Çok kısa bir süre sonra hayalini kurduğunuz bembeyaz dişlere kavuşacaksınız.

Elma Sirkesi ve Kabartma Tozu Karışımı

Sirkenin ağız sağlığı açısından önemini kimse yok sayamaz. Ağız temizliğini doğal bir şekilde gerçekleştirmek isteyenler ağızlarını sirke ile çalkalamaktadırlar. Sirke ağız temizliği yanında diş beyazlığı için de kullanılmaktadır. Bembeyaz dişlere biraz kabartma tozu ve sirke ile ulaşılabilmektedir. Bu karışım ise 1 ay boyunca sadece haftada 1 defa kullanılmalıdır.

elma sirkesi faydalari

Sofra Tuzu ile Diş Beyazlatma, Temizleme

Sofra tuzu ile diş beyazlatmak birçok kişinin tercihi olabilmektedir. Karbonat kadar etkili bir yöntem olmasa da lekelerin giderilmesinde büyük ölçüde rolü bulunmaktadır. Diş beyazlatmanın yanında ağız temizliği için de kullanılabilmektedir.

Karbonat, Sirke ve Tuz Karışımı Diş Beyazlatmada Çok Etkili

Sararan dişler sirke, karbonat ve tuz karışımı ile tarih olmakta. Bu karışım sayesinde sigara lekeleri bile büyük ölçüde azaltılabilmektedir. Tek seferde bile gözle görülür bir fark yaratmaktadır. İnatçı lekelerin giderilmesinde de birçok kişinin tercihi olmaktadır. 1 çay kaşığı tuz, karbonat ve sirke karıştırılmalıdır. Bu karışım daha sonra dişlere uygulanmalıdır. Tek seferde büyük ölçüde dişlerin rengi açılmaktadır.

Diş beyazlatma nasıl yapılır? ‘ gibi soruları soranlar çok fazla olmaktadır. Oldukça kolay yöntemler ile dişler eski beyazlığına kavuşmaktadır. Bu yöntemler ile dişin ana rengi açılmamaktadır. Sadece lekelenen ve zamanla sararan dişlerin beyazlatmasında kullanılmaktadır.

Originally posted 2022-06-07 09:04:09.