İşkur Meslek Edindirme Kursları Başvuru Nasıl Yapılır?

Konumuz İşkur Meslek Edindirme Kursları. Türkiye İş Kurumu resmi web sitesi üzerinden işsizleri istihdam etmeye devam ediyor. Özellikle geleceğin meslekleri olarak kabul edilen yazılım, bilişim ve savunma sanayisi gibi alanlarda yetiştirilmek üzere personeller aranıyor. Bu şirketler iş ilanlarını Türkiyenin resmi iş ilanları sitesi üzerinden yani İşkur üzerinden veriyor.

İşkur tarafından işsizlere verilen kurs türleri şunlardır:

  • İstihdam garantili meslek edindirme kursları
  • İstihdam garantili iş başı eğitim programı
  • Girişimcilik kursları
  • Toplum yararına programlar (TYP) İşkur üzerinde yer alan belli başlı istihdam kursları arasında gelmektedir.

İşkur Başvuru

 

İşkur Kaydı Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Kurumundaki bütün kursları incelemek için öncelikle web sitesine kaydolmanız gerekmektedir. Kayıt işlemi için TC kimlik numaranız ve belirlediğiniz bir şifreyle kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra aktif olarak kullandığınız elektronik posta adresindeki aktivasyon kodunu doğrulamanız gerekmektedir. Böylelikle İşkur kaydı tamamlanmış olacaktır.

Bunun yanı sıra e-devlet şifresi alarak hem daha hızlı kayıt işlemi hem de daha güvenli kayıt işlemi yapabilme imkanınız da bulunmaktadır. Üstelik bir sonraki girişlerinizde sadece e-devlet şifrenizle giriş sağlamanız yeterli olacaktır.

İşkur Binası - İşkur Meslek Edindirme Kursları
İşkur Binası – İşkur Başvurusu – İşkur Meslek Edindirme Kursları

Sisteme Giriş

Sisteme kaydolduktan sonra işkur meslek edindirme kursları güncel ilanlar görünmektedir. Ana sayfada yer alan Online İşlemler – İstihdam bölümüne gidin. Arama bölümünden seçeceğiniz tüm kurs türlerinde gerek Türkiye genelinde gerekse il il arama yapabileceksiniz. Böylelikle ister Türkiye genelindeki isterseniz ilinizdeki tüm işkur mek kursları görebilirsiniz.

Günde 75 TL Cep Harçlığı

Üstelik istihdam garantili meslek edindirme kurslarına katılım sağlayanlara kurs süresince 75 TL cep harçlığı verilmektedir. Ayrıca sigortaları İşkur tarafından yatırılmaktadır. Bu nedenle işsizleri istihdam etmek açısından gerçekten de son derece önemli bir özellik olmaya devam ettiğini kesinlikle ele almak gerekmektedir. Böylelikle her açıdan değerlendirme imkanı sizleri bekliyor olacaktır.

Yazılım ve Bilişim Kursları

En az lisans mezunu olmak şartıyla geleceğin meslekleri arasında nitelendirilen yazılımcı ve bilişim mühendisleri yetiştirmek amacıyla işkur kursları başvuru süreci devam etmektedir. 35 yaşını geçmemek şartıyla en az lisans derecesinde mezuniyeti bulunanların başvuru yapabileceği bu istihdam garantili meslek edindirme kursuyla sizler de yazılım ve bilişim kurslarına katılarak her yönden geleceğin mesleklerine bugünden adım atabilirsiniz. Böylelikle her yönden geleceğin mesleklerini daha bugünden öğrenerek geleceği bugünden yakalama imkanına sahip olacaksınız.

İstihdam Garantili MEK Kursları

Ankara, İzmir ve İstanbul gibi metropol kentler başta olmak üzere birçok ilimizde bu kurslar bulunmaktadır. Yaygınlaşan istihdam garantili meslek edindirme kurslarına katılım sağlayarak meslek edinebilirsiniz. Edindiğiniz bu mesleklerle para kazanabilirsiniz. Öte yandan geleneksel mesleklere yönelik dikiş nakış, çinicilik, ebru, dokumacılık, bakır süslemeciliği gibi istihdam garantisiz kurslara da katılım sağlayabilirsiniz. Ve katılım boyunca günlük 75 liralık cep harçlığı da alabilirsiniz.

Originally posted 2022-06-01 19:48:35.