Ankara’da Ucuz Satılık Ev ve Ucuz Kiralık Ev Bulmanın Yolları

Bu yazımızda Ankara’da ucuz satılık ev veya ucuz kiralık ev nasıl bulabilirsiniz bunlara değineceğiz. Ülkemizin Başkenti olan Ankara, ikinci büyük şehir olma özelliği de taşımaktadır. Bu nedenle eğitim, iş ve benzeri sebepler ile her yıl birçok insan bu şehre göç etmektedir. Göçler haricinde bu şehrin büyük bir şehir olması sebebi ile bir semtinden diğer semtine taşınmak isteyen de çok sayıda vatandaş bulunmaktadır. Ankara her geçen gün daha da büyümekte ve şehrin çıkış noktalarında yeni yerleşim yerleri de oluşmaktadır. Hal böyle olunca şehrin merkezinden buralara taşınmak isteyen ev alan ya da ev kiralayan pek çok vatandaş bulunmaktadır.

Ankara çankaya emlakçı - Ankara Emlak

Ankara Emlak

Ankara emlak konusunda hem ev hem de işyeri olarak zengindir. Hem ev alırken hem de ev satarken iyi bir emlakçıdan yardım almanız sizin için çok faydalı olacaktır. Çünkü iyi emlakçılar genelde alacağınız evin komşu durumuna kadar her ayrıntısını bilirler. Alacağınız evin çevresini bilirler. Alacağınız evin sahibi bilirler. Apartmansa apartmanda oturanları bilirler. Alacağınız yerdeki ulaşımı bilirler. Ve yanlış bir ev almanızı istemezler. Çünkü yanlış bir ev satın almanıza sebep olurlarsa kendilerinin de başlarının ağrıyacağını bilirler. Bazılarına emlakçı komisyonu vermek zor gelebilir. Bir arkadaşım emlakçı parası vermeyeceğim diye Kızılay’da kendi başına ucuz bir ev kiralamıştı. Ev sahibi ve yan komşusu o kadar sıkıntılı çıktılar ki 3 ay dayanamadı ve oturmadığı halde fazladan kira verip evi boşaltmak zorunda kaldı. Depozitosunu da alamadı. O yüzden de bu yazımızda güvendiğimiz bazı emlakçıları tavsiye etmeye çalışacağız. Zaten sitemizde tavsiye ettiğimiz kurumlarla tanıştığınızda neden tavsiye ettiğimizi anlayacağınızı düşünüyoruz.

Ankara’da Ucuz Satılık Ev ve Ucuz Kiralık Ev Bulabileceğiniz İlçeler

Ankara ilinin Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Etimesgut, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Güdül, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle ilçeleri bulunmaktadır. Bu ilçelerden bazıları şehir merkezinden uzak farklı yerlerim yerleri olurken bir kısmı ise merkez ilçelerdir.

Altındağ, Çankaya, Gölbaşı, Pursaklar, Etimesgut, Sincan, Keçiören, Mamak, ve Yenimahalle ilçeleri merkez ilçelerdir. Ankara’nın merkezinde yaşayan vatandaşlar bu ilçelerden ev bakmalıdır. Ev ararken iş yerine ve çocuklu aileler için okullara yakınlık çok önemlidir. Çünkü büyük bir şehir olması sebebi ile bir yerden bir yere gitmek bir hayli zor olabilir. Trafiğin de yoğun olduğu göz önüne alındığında günün büyük bir bölümünü yolda geçirebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle iş yeriniz ya da çocuğunuzun okulu hangi bölgede ise, o bölgede ev bakmak çok daha mantıklıdır.

Ankara’da Ucuz Ev Bulabilmek

Ankara’da her bütçeye uygun ev bulmak mümkündür. Tam merkezi olan yerler özellikle Kızılay, Sıhhiye, Ulus gibi merkezlere yakın yerler biraz daha pahalı olabilmektedir. Hiç şüphesiz Ankara’nın en pahalı yeri Çankaya olmaktadır. Çankaya çok çeşitlidir. En lüks yerden, orta halli yerlere kadar çok sayıda ev, iş yeri, dükkan bulmak mümkündür. Fakat diğer ilçeler ile karşılaştırıldığında daha pahalıdır. Bunun sebebi tam merkezi konumda olmasıdır.

Ucuz Ev için merkezden biraz daha uzak yerler seçilmelidir. Etimesgut, Sincan, Pursaklar, Gölbaşı bu seçenekler arasında yer almaktadır. Bu üç ilçede çok büyük ilçelerdir. Buralarda Ucuz Ev bulabilmek, diğer yerlere oranla daha yüksek ihtimallidir. Bu nedenle merkezden uzak yerlerde oturmayı göze alıyorsanız buraları tercih edebilirsiniz. İş yeri ve okulu bu ilçelerde olanlar için iş biraz daha kolaydır. Hem Ucuz Ev bulmuş hem de trafikte çok vakit kaybetmemiş olurlar. Mamak ve Altındağ ilçeleri ise hem merkeze çok yakındır. Hem de Çankaya oranla daha uygun fiyatlıdır. Buralarda yerleşim yerleri biraz eski olabilir. Bu nedenle merkeze yakın oturmak, daha uygun kira vermek, eski evlerde oturmayı göze alanlar buraları tercih edebilirler.

Esat satılık kiralık evler- Çankaya'da Emlakçılar - Ankara Emlak
Esat ilçesi de Çankaya’nın gözde semtlerinden biridir. Bu ilçede iyi ve güvenilir bir emlakçı ucuz bir satılık veya kiralık ev bulma konusunda size yardım edecektir.

Altındağ ve Mamak çevresinde kentsel dönüşüm çerçevesinde pek çok TOKİ sitesi yapılmıştır. Bu sitelerde uygun ev arayanlar için bir tercih olabilir. Yenimahalle merkeze orta seviye uzaklıktadır. Ne çok yakındır ne çok uzaktır. Burada hem lüks evler hem de orta bütçeli ailelere hitap eden evler bulmak mümkündür. Ankara’nın en çok tercih edilen ilçelerinden bir tanesidir. Keçiören’de Yenimahalle gibi merkeze ne çok yakındır ne de uzaktır. Bu nedenle Keçiören’de de yaşayan çok sayıda insan bulunmaktadır. Bir il nüfusu kadar nüfusu olan Keçiören, çok kalabalık olması sebebi ile özellikle Ankara’ya yeni taşınan insanlar için zor bir yer olabilir. Fakat burada da her bütçeye uygun ev bulmak mümkündür.

Ankara’da Ucuz Satılık Ev

Günümüz imkanlarında sadece Ankara’da değil, ülkemizin hiçbir yerinde ev satın almak kolay değil. Özellikle kredi ile ev satın alacaklar kredilere ödenen faizler sebebi ile ev satın almayı çok tercih edememektedir. Bu durumda elindeki para ile nasıl bir ev alabilirim yoluna gidilmektedir. Ankara’da Ucuz Satılık Ev bulmak mümkündür. Fakat bu ev genel olarak ya şehre uzak konumda olur ya da eski olabilmektedir. Özellikle Etimesgut bölgesinin Eryaman, Ahimesut, Bağlıca gibi semtlerde evler biraz daha uygun fiyata satılmaktadır. Buralardaki evler hem yeni olmakta hem de genelde site içerisinde konforlu olmaktadır. Fakat, şehre uzak olması sebebi ile insanların aklında soru işaretleri kalmaktadır. Evi ve işyeri bu tarafta olan ya da Eskişehir yolu denilen bölgede olanlar genel olarak Etimesgut bölgesinde ev satın almayı tercih etmektedir.

Ankara çankaya ucuz kiralık ev - ucuz satılık ev - Ankara Emlak

Ucuz Satılık Ev bulmak için tabii ki uzun arayışlara girmek ve çok araştırmak gerekmektedir. Araştırmadan ev almak doğru değildir. Ev öncelikle tabii ki bütçeye uygun şekilde karar verilmelidir. Bütçenizi aşan evlere bakarsanız o zaman daha fazla kredi çekmek zorunda kalırsınız ve daha çok faiz ödersiniz. Ucuz Satılık Ev için öncelikle bir bölge tercih etmeli ve o bölgede yoğunlaşmalısınız. Gerekirse bir liste yapabilir ve eleye eleye aradığınız eve ulaşabilirsiniz. Ev ararken aynı zamanda krediye uygunluk durumunu da gözden kaçırmamanız gerekmektedir. Ayrıca evin üzerinde haciz kaydı olmamalıdır. Evin kışın sıcak olması da önemli kriterlerden bir tanesidir. Çünkü Ankara, Kış aylarında soğuk olmaktadır.

Ev alırken o bölgede ufak çaplı komşu araştırması da yapabilirsiniz. Huzursuzluk olmaması adına komşuların da sizin çevrenize uygun insanlar olması önemlidir. Alacağınız evde kiracı var ise, o kiracının sözleşmesini de gözden geçirmeyi unutmayın. Kontratı uzun süreli ise evden çıkmamak için direnebilir ve bu durumda haklı olabilir. Alacağınız evde oturacaksanız bu durumu göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Ankara ucuz satılık evler - Ankaradai en iyi emlakçıdan

Ankara’da Ucuz Kiralık Ev

Ankara’da satılık değil de kiralık ev bakanlar da Ucuz Kiralık Ev arayışında iseler satın alınan evler ile aynı durum kiralık evlerde de geçerlidir. Yeni ve uygun fiyatlı ev arayanlar şehir merkezinden daha uzak konumdaki evlere bakmaları gerekmektedir. Şehir merkezindeki uygun kiralık evler ise genel olarak eski olmaktadır. Ucuz Kiralık Ev arayışınız için çok araştırma yapmanız gerekmektedir. Öncelikle arayış içerisinde bulunacağınız alanı daraltmalısınız. Bunun için bir bölge belirlemelisiniz ve o bölge üzerinden kiralık ev arayışına devam etmelisiniz. Aksi halde hem kafa karışıklıkları ortaya çıkar hem de ev aramanız daha uzun sürebilir.

Ucuz Kiralık Ev için Ankara’nın Çankaya bölgesi dışında her bölgeye bakılabilir. Bu nedenle öncelikle iş yerinize, okulunuza en yakın bölgeyi tercih etmeli ve arayışınızı o yönde yapmalısınız. Fakat aracınız var ise ya da iş yerinize, okulunuza servis ile gidecekseniz o durumda şehir merkezinden daha uzak konumda olan, uygun ve yeni evlere de bakabilirsiniz. Bu durumda trafiği ve yolda geçecek zamanı göze almış olursunuz.

Evi bulduktan sonra kira sözleşmesine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Kira kontratındaki her ayrıntıyı okuyarak imzalamalısınız. Ev buldum, kaçırmamam lazım mantığı ile acele hareket ederseniz ve kira kontratı gibi önemli detayları atlarsanız, evden çıkacağınız zaman ev sahibi ile büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka kira kontratı hakkında önceden bilgi edinmeli hatta mümkünse size uygun maddeleri de kontratın içerisinde koymalısınız. Depozito ve evin içerisindeki her ayrıntıyı not etmeyi unutmayın. Bu küçük ayrıntılar evden ayrılırken büyük sorunlar olarak önünüze gelebilir.

Originally posted 2022-06-13 02:06:13.