Antalya’da Tatil,Antalya Otelleri Ve Antalya Pansiyonları

Bugün Antalya otelleri, Antalya pansiyonları, Antalya’ya ulaşım ve Antalya genel özellikleri ana konumuz. Denizi ve plajlarıyla Türkiye’de turizmin ana vatanı kabul edilen Antalya. Akdeniz’in incisi olarak tabir edilen bu şehir, ülkemizin en gözde turizm alanlarından birisidir. Sadece turizm ile değil, iklimi, tarımı ve merak uyandıran kültürel yapısıyla da şehir adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Antalya bir turizm şekli olduğu için bu bölgede konaklama adına otel ve pansiyonlar çeşitlilik gösterir. Her yıl yaz aylarında binlerce turistin geldiği bölgede bütçeye uygun konaklama imkanları bulmak mümkündür. Özellikle lüks oteller yaz aylarında yerli ve yabancı turistin akınına uğrar.

Antalya Otelleri erken rezervasyon yaptırdığınız taktirde ucuz tatil fırsatları sunar.
Antalya Otelleri erken rezervasyon yaptırdığınız taktirde ucuz tatil fırsatları sunar.

ANTALYA İLİNE ULAŞIM

Antalya ili hem kültürel hem de turistik bir şehirdir. Yaz ve kış aylarında farklı turistlere hizmet veren şehir, daha çok yaz aylarında rağbet görür. Bunun sebebi de bu şehirde yaz turizminin çok gelişmiş olmasıdır.

Yerli ve yabancı turistler en fazla Antalya ulaşım araçlarından uçağı tercih ederler. Özellikle yaz sezonunda uçak biletlerinin tükenmesi yaz sezonuna bağlıdır. Yurt içinden ya da yurt dışında binlerce kişi Antalya Havalimanını kullanarak bu şehre ulaşım sağlayabilir. Bunun haricinde karayolu üzerinden de şehirler arası ulaşım mümkündür.
Antalya Havalimanı ulaşım konusunda tramvay ve otobüs seferleri düzenler. Taksileri de kullanarak gerek şehir merkezine gerekse Antalya otogar bölgesine kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Antalya ulaşımı
Antalya ulaşımı – Tramvay ve otobüs seferleri

ANTALYA’DA DÜZENLENEN ÇEŞİTLİ FESTİVALLER

Tatilcilerin her yıl akın ettiği Antalya şehri, yalnızca plajlarıyla değil, düzenlenen çeşitli festivalleriyle de ünlüdür. Şehir, pek çok uluslararası festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivallerin dışında yöresel ve Antalya şehrini tanıtan çeşitli aktiviteler ve festivaller yapılır. Festivallerin zamanı değişiklik gösterir. Bazı festivaller için yaz ayları beklenirken bazılarının tarihi her yıl aynıdır. Bu festivallerden bazıları şu şekildedir;
1- Yağlı Pehlivan Güreşleri,
2- Ulu
slararası Antalya Tiyatro Festivali,
3- Uluslararası Likya Kaş Kültür Ve Sanat Festivali,
4- Uluslararası Antalya Piyano Festivali,
5- Antalya Çiçek Festivali,
6- Geleneksel Kumluca Deve Güreşi Festivali.

Antalya festivalleri
Antalya festivalleri

ANTALYA GECE HAYATI VE EĞLENCE DÜNYASI

Antalya bir turizm şehri olduğu için şehrin geceleri gündüzünden daha eğlence dolu geçer. Özellikle yerli ve yabancı turistin bolca bulunduğu şehirde alkollü mekanlarda başta olmak üzere pek çok eğlence mekanı bulunur. Bu mekanlar sabaha kadar açık kalmaktadır.

Gece hayatı konusunda ünlü olan şehirde her zevke cevap verebilen eğlence mekanları bulunur. Özellikle otellerin yaz partilerin ve farklı gece aktiviteleri oldukça fazladır. Yine aynı şekilde plaj partileri de gündüz saatlerinde başlayarak, gecenin geç saatlerine kadar devam eder.

En fazla eğlence mekanının olduğu bölgeler ise Kaleiçi, Kemer ve Muratpaşa’dır. Ayrıca, şehrin tatil beldelerinde de farklı eğlence mekanları ve barlar bulunur.

ANTALYA UYGUN KONAKLAMA VE ULAŞIM

Antalya Akdeniz’in en gözde kentlerinden birisidir. Bu bölgenin turizm açısından gelişmiş olması pek çok konaklama türünün bu şehirde görülmesini sağlamaktadır. En lüks otellerden, en uygun fiyatlı kiralık odalara kadar pek çok konaklama çeşidi mevcuttur.

Yaz aylarında artan nüfusa bağlı olarak farklı konaklama türleri de ortaya çıkar. Ama önemli olan uygun fiyatlı konaklama çeşidini bulmaktır. Tatilinizi daha uygun fiyatlarda tamamlamak istiyorsanız biraz aceleci olmalısınız. Erken rezervasyon seçenekleri sayesinde Antalya uçak bileti ve konaklama imkanlarını daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Ayrıca, erken rezervasyonla tatilinizi en kaliteli otellerde %50’ye varan indirimlerle yapabilirsiniz.

ANTALYA YEMEK KÜLTÜRÜ

Antalya şehrinde yemek kültürü genellikle Akdeniz mutfağına yakındır. Ama şehir her yıl binlerce misafiri ağırladığı için dünya mutfağına ait pek çok lezzet yapılmaktadır. Özellikle otellerde farklı dünya mutfaklarından yemekler görülür. Şehir restoranlarında ise genellikle Akdeniz mutfağına özgü olan zeytinyağlı yiyecekler daha fazla tüketilir.

Antalya şehrinde et ürünleri de sıklıkla tüketilir. Özellikle yabancı turistlerin et ve döner ürünlerine ilgili çok büyüktür. Düden, Kurşunlu, Manavgat şelalelerinin olduğu bölgelerde oldukça meşhur dönercileri bulabilirsiniz. Ayrıca, Antalya’nın meşhur börekçisi olarak Kabul edilen Börekçi Tevfik’in yerinde de leziz bir börek yiyebilirsiniz.

ANTALYA GEZİLECEK YERLER

Antalya bir tatil şehri olmanın yanı sıra kültürel ve tarihi dokusu fazla olan bir şehirdir. Şehrin her köşesinde kültürel bir eser bulmak neredeyse mümkündür. Özellikle şehrin ilçelerine doğru gidildiğinde farklı tarihi dokular ve eşsiz güzellikler de görülebilir.
Antalya’ya gidildiğinde Antalya tarihi yerler ve turistik mekanlar mutlaka ziyaret edilmelidir. Bu yerler şu şekilde sıralanabilir.
-Xanthos Antik Kenti,
-Kaleiçi,
-Termessos Antik Kenti,
-Oyuncak Müzesi,
-At
atürk Evi Müzesi,
-Kurşunlu ve Manavgat Şelalesi,
-Antalya Müzesi,
-Karain Mağarası,
-Yivli Minare,
-Karaalioğlu Parkı,
-Hadrian Kapısı,
-Meis Adası ve Lara Plajı.

ANTALYA PLAJLARI

Antalya şehri deniz turizmi açısından oldukça elverişli bir kenttir. Bu sebeple şehirde ücretli ve ücretsiz pek çok plaj bulunur. Bu plajların bir kısmı doğal plaj olarak nitelendirilirken bir kısmı da otellere aittir.

Plajlar masmavi denizin görüntüsü ve muhteşem doğa ile birleştiği noktada kendisini gösterir. Bu sayede hem eşsiz bir manzaraya hem de bir doğa harikasına şahitlik yapabilirsiniz. Antalya’da bulunan plajlar;

-Küçük Çakıl Plajı: Merkezi bir konumda olan Küçük Çakıl Plajı, masmavi denizin devam ettiği bir koy üzerinde bulunur. Girişler ücretsizdir.

-Büyük Çakıl Plajı: Kaş bölgesine yürüme mesafesinde olan plaj, Antalya’nın kavurucu sıcağından kurtulmak için ideal bir plajdır. Yaz aylarında bile suyu buz gibi olur.

-Lara Plajı,

-Kaputaş Plajı,

-Patara Plajı ve Olympos Plajı diğer muhteşem plajlardan bazılarıdır.

ANTALYA OTELLERİ

Antalya her yıl binlerce turisti ağırlayan pek çok otele sahiptir. Bu otellerin her biri farklı lüks ve fiyata sahiptir. Yaz aylarında doluluk oranı yükselen otellerde aradığınız her türlü lüksü bulabilirsiniz.

Mutfağı, eğlenceleri, otel imkanları, aktiviteleri gibi pek çok detayı Antalya otelleri ve pansiyonlarında bulabilirsiniz.

Antalya yaz mevsimini çok iyi yaşayan bir turizm şehridir. Bu nedenle, Antalya ucuz otel fırsatları için erken davranmak gerekir. Özellikle erken rezervasyon seçenekleri yaz aylarında otel rezervasyonlarına göre büyük indirimler sunmaktadır.

Antalya otelleri lükse, yıldıza, ulaşıma ve imkana göre farklı fiyatlardadır. Genellikle gecelik fiyatlar otelin durumuna da bağlı olarak 120 ile 630 Türk Lirası arasında değişir. Elbette yaz aylarında bu fiyatlar artış göstermektedir.

ANTALYA PANSİYONLARI

Antalya’da yaz tatilinizi geçirmek ve tatili daha uygun fiyatlarla tamamlamak isterseniz Antalya pansiyonları ve kiralık evleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle şehir merkezi pansiyon açısından daha fazla imkana sahiptir. Denizi gören, plajlara ve kültürel alanlara yakın pek çok pansiyon bulmak mümkün.

Antalya ucuz pansiyon fırsatlarını yakalamak isterseniz otellerde olduğu gibi erken davranmanız gerekir. Çünkü pansiyon fiyatları da yaz aylarında, turistlerin gelmesiyle beraber fiyat olarak artış gösterir.

Antalya pansiyonları kahvaltı dahil ve hariç olarak ayrılır. Ayrıca, odalardaki yatak sayısına göre de fiyatlar değişebilir. Pansiyon fiyatları genellikle gecelik 80 ile 250 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.

ANTALYA TATİL BELDELERİ

Antalya şehrinde hem merkezi olarak hem de ilçe olarak pek çok tatil bölgesi bulunur. Özellikle şehrin ilçelerine ulaşım sağlandığında tatil alanları doğa ile birleşerek, artış gösterir. Antalya şehrine gidildiğinde ilçe bölgelere de ulaşım sağlayarak, tatilinizi muhteşem bir doğa içerisinde yapabilirsiniz.


Antalya
‘nın tatil merkezleri;

-Alanya,

-Finike,

-Kaş,

-Manavgat,

-Side,

-Olympos,

-Kemer ve Kekova şeklinde değerlendirilebilir. Bu tatil merkezlerinde erken rezervasyon yaptırdığınız taktirde ucuz Antalya otelleri ve ucuz Antalya pansiyonlarından yararlanma fırsatı bulabilirsiniz.

Originally posted 2022-06-09 12:56:18.