Smartwatch İle Yapılan İşlemler

İçinde bulunduğumuz dünyada her şey hızla değişiyor. Her değişim peşi sıra gelişimi de hayatlarımıza getiriyor. İşte bu gelişime uğrayan şeylerden biri kollarımıza taktığımız saatler. Adı üstünde smart yani Türkçe deyimiyle akıllı saatler, şimdileri rafların en ön sırasında. Eski saatleri şimdiden dolaplara saklayın çünkü şimdi size akıllı saat yani smartwatch özelliklerini anlatacağız.

SmartWhatch Nedir?

SmartWhatch son dönemlerde hayatımıza giren saatlerin akıllı türüdür. Akıllı yani smart saatler tıpkı cep telefonlarımız gibi bünyelerinde bilgisayar devresi ve işlemci taşırlar. Herhangi bir akıllı telefonla yapmış olduğunuz tüm işlemleri smartwatch ile yapabilirsiniz. Bunun içinse öncelikle akıllı saatinizi kendi telefonunuza entegre etmeniz gerekir. Şayet telefonunuza entegre etmeden smartwatch kullanırsanız örneğin akıllı saatinizle sevdiğiniz insanlara mesaj yollayamazsınız. Şimdi biraz smartwhacth ne işe yarar onu öğrenelim.

SmartWatch Mucizeleri

Akıllı bir telefonla gerçekleştirdiğiniz hemen hemen her işlemi smartwatch ile gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi smartWatch ile arkadaşlarınıza mesajlar atabilir, gelen mesajlarınızı cevaplayabilirsiniz. İnterneti kullanıp, facebook, instagram, whatsapp gibi sosyal ağları kullanabilir bu yollu insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Akıllı saatinizle fotoğraf çekebilirsiniz. Akıllı saatin bünyesinde bulunan dahili hoperlörlerle uzaktan konuşabilirsiniz. E-maillerinizi yanıtlayabilir, takvim ve ajanda özelliğinden yararlanabilirsiniz. SmartWatch ile sıkıldığınızda müzik dinleyebilir, sesinizi ya da herhangi bir sesi kaydedebilirsiniz. Gerçekten iyi bir akıllı saat aldıysanız, onunla yürüyüş yapabilir ve adımlarınızı sayabilirsiniz. Saydımış olduğunuz adımları ya da koşu vakitlerini kaydedebilir böylece temponuzu sınayabilirsiniz. Şayet uygun marka bir akıllı saat alırsanız nabzınızı ölçebilir, yaktığınız kalorileri gözlemleyebilir ve hareket endeksinizi görebilirsiniz.

SmartWatch ve Telefon Uyumluğu

Sony, Samsun, Lg ve son olarak da Apple markalarının ürettiği akıllı saatler uyumluluk açısından farklılık gösterir. Örneğin herhangi bir android telefonla İOS tabanlı bir smartWatchı entegre edip, kullanamayız. Dolayısıyla her firma kendi ürünleriyle uyumlu smartWhatch üretir. Bu sebeple bir akıllı saat almak istediğinizde telefonunuzla uyumlu olup, olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Aksi taktirde akıllı saatin aklını çöpe atmış olursunuz.

Model Model Akıllı Saat

Yukarıda da belirttiğimiz gibi akıllı saat üreten dört farklı marka var. Her markanın birbirinden farklı tasarımlar ve özellikler verdiği akıllı saatlerde LG saatlerinin görünümüne önem veriyor ve standart saat görünümünde çok şık akıllı saatler üretiyor. LG ayrıca saatlerinde fiziksel tuş sayısını da arttırdı. Samsung Gear modellerinin akıllı saatte öncü olduğunu söylemek isteriz. Fakat son dönemlerde bir çok marka hatta ismi duyulmamış Uzakdoğu markaları akıllı saatler üretmeye başladı. Bu durum da ileride birbirinden farklı ve renkli akıllı saatler kullanacağımızı gösteriyor. Apple watch adıyla akıllı saat üretimine başlayan Apple 3 farklı modelle piyasalara girdi.

Akıllı saat markaları arasına katılan Apple meraklılarının fazlasıyla dikkatini çekecek tasarımlar üretti. Akıllı saat markalarından biri olan Samsung ise smartWatch piyasasına ilk olarak Gear modeli ile girdi. Çokça insanın dikkatini çeken ve beğeni ile kullanılan Gear model saatler daha sonra Gear 2 ve S olarak daha kullanışlı bir hale getirildi. Akıllı saatte tercih edilen bir diğer marka olan Sony, smartWatch üretiminde 3. seri ile çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Xperia telefonlarıyla kusursuzca çalışan Sony smartWatch 3. seri akıllı saat tutkunları tarafından çok fazla tercih ediliyor. Şimdi gelin bu birbirinden özel markaların smartWhatch fiyatlarını öğrenelim.

SmartWatch Fiyatları

Ticaretin her alanında olduğu gibi akıllı saatlerde de bütçenize en uygun saati satın alabilirsiniz.

  • Victor W1:180 TL
  • Quadro s88: 200 TL
  • Samsung Gear Fit: 325 TL
  • Sony SW2 SmartWatch2: 400 TL
  • Samsung Galaxy: 570 TL
  • Samsung Gear2: 730 TL
  • Samsung Galaxy Gear S: 900 TL

 

Originally posted 2022-06-04 03:11:20.