Ağda nasıl yapılır?

Ağda nasıl yapılır ve ağda yapılırken dikkat edilmesi gerekenler yazımıza başlıyoruz. Ağda birçok kadın için acı ve eziyet veren bir uygulama olarak biliniyor. Vücuttaki istenmeyen tüyleri oldukça iyi bir şekilde temizleyen ağda, uygulama yöntemlerini iyi bilinmesi durumunda acı ve eziyet verici bir durum olmaktan çıkıyor. Birçok kadın kullanım tekniğini bilmediği için onca acıya maruz kalabiliyor. Bu nedenle ağda tekniklerinin öğrenilmesi ile ağda eziyet olmaktan çıkarak pratik bir uygulama haline geliyor. Açıkcası ağda nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmek bir çok kadın için daha az acı demek olacaktır.

Ağda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Ağda nasıl yapılır?

Ağda yaparken nelere dikkat etmeli?
Ağda yaparken nelere dikkat etmeli?

Ağda yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu uygulama öncesi uygulamanın yapılacağı alanın yıkanması ve kurulanmasıdır. Sonraki aşamada ise ağdanın uygulama yapılacak olan alana sürülmesi gerekiyor. Ağdanın acısız ve etkili bir şekilde uygulanabilmesi için çok fazla olmamak şartı ile uygulama yapılacak olan alana krem sürülebilir. Bu sayede ağdanın çekilmesi ile birlikte hem daha az acı hissi olur hem de tüyler oldukça etkili bir şekilde temizlenir. Ağda yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konu da ağdanın geniş cilt yüzeyine değil daha dar alanlara bölüm bölüm uygulanmasıdır.

Ağdanın Tüyün Yönüne Göre Uygulanması

Ağda yapmanın püf noktaları
Ağda yapmanın püf noktaları

Ağda uygulaması yapılırken yapılan yanlışlardan birisi de ağdanın tüy yönünü hesaba katmadan uygulanmasıdır. Bu konuya dikkat edilmemesi de gereğinden çok daha fazla acıya neden olabiliyor. Acının yanı sıra da cildin bozulmasına ve kıl dönmesi gibi istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden oluyor. Ağda yaparken ciltteki tüyün yönüne doğru ağdanın çekilmesi gerekiyor. Bu sayede kıl köklerinde kanama ve ağrı gibi şikayetler meydana gelmiyor. Geniş alanlar yerine bölge bölge ayrı bir şekilde ağdanın uygulanması hem tüylerin etkin bir şekilde temizlenmesine hem de ağrı şikayetlerinin olmamasına neden oluyor.

Ağdanın Sıcaklık Derecesi

Soğuk ve Sıcak Ağda - Ağdanın sıcaklık derecesi
Soğuk ve Sıcak Ağda – Ağdanın sıcaklık derecesi

Ağdanın çok daha kolay bir şekilde uygulanabilir olması için belli bir sıcaklık derecesinde olması gerekiyor. Ağda çok katı bir durumda olduğunda cilt üzerinde yayılma görevi görmeyeceğinden bu durum tüylerin temizlenmesini de engelleyecektir. Bu nedenle ağdanın ılık hatta biraz sıcak bir kıvamda olması uygulanabilir özelliğinin yüksek olmasını sağlaması açısından önemlidir. Bunun için uygulamaya geçmeden önce ağdanın sıcak bir su içerisinde bir süre bekletilmesi öneriliyor.

Originally posted 2022-06-09 04:25:54.