Reflü Yastığının Faydaları

Bugün reflü yastığı ve reflü yatağının faydalarından bahsedeceğiz. Günümüzde özellikle bebeklerin sindirim sisteminin yeterince gelişememesinden tüketilen gıdaların yemek borusuna kaçması nedeniyle nefes alışverişinde zorluklar yaşanıyor. İşte bu hastalığa reflü hastalığı denmektedir. Bu hastalık hakkında daha ayrıntılı bilgi için reflü hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir yazımızı okuyabilirsiniz. Bebeklerde görülen bu rahatsızlık yetişkinler de karşımıza çıkıyor. Ülkemizde giderek yaygınlaşmasından ötürü çağın yeni hastalıklarından birisi olarak da söylenmektedir. Bunun için viskoelastik malzemeden reflü yastıkları üretilmiştir.

Reflü hastasıysanız tüm hastalıklara kesin çözüm yazımızı da okumanızı tavsiye ederim. Her ne kadar ileri düzey reflü hastaları için operasyon gerekse de reflü hastalığından tamamen kurtulmak istiyorsanız bu yazımızın faydalı olacağını düşünüyorum.

Bebekler İçin Reflü Yastıkları

Sindirim sisteminin yeterince gelişmemiş olduğu bebekler için reflü yastığı kullanımı uzman hekimlerce tavsiye edilmektedir. Yastık %100 pamuktan imal edilmiş olduğu ve midenin aşağıda başın yukarıda kalacak pozisyonda yatış sunması açısından solunumun düzenli alışverişinde yardımcı olmaktadır. Mide asidinin yükselerek solunum borusunu tahrik etmesinin önüne geçer. Böylece reflü hastaları rahat bir uyku uyuyabilir.

Yetişkinler İçin Reflü Yastıkları

Genellikle bebekler için geliştirilen reflü yastıkları yetişkinler için de üretilmektedir. Bu nedenle reflü yastığı kullanan var mı diye sık sık yetişkinler tarafından merak edildiği de olur. Yetişkinlerde de mide kapakçıklarının gelişmemesi,ya da arıza yapması nedeniyle tüketilen besinlerin yemek borusuna kaçması ve mide asitinden dolayı solunum borusu yanmaları sorunlarını yaşar. İşte sizler de bu rahatsızlıktan müzdaripseniz veya reflü belirtileri yaşıyorsanız reflü yastıklarını ve reflü yataklarını kesinlikle kullanmalısınız.

%100 Pamuktan Üretim

Üretiminde %100 pamuk kullanılan yumuşacık yastıklar full ortopedik özellik taşımaktadır. Bu nedenle de reflü hastalarının kullanımı için son derece uygundur.Reflü yastığı ya da bebekler için reflü yatağı

Özel Üretim Reflü Yastığı ve Reflü Yatakları

Ülkemizin önde gelen mobilya üreticilerinin, reflü hastaları için geliştirmiş olduğu ve viskoelastik malzemeden ürettiği reflü yataklarını ve reflü yastıklarını gayet makul fiyatlarla alabilir, mide asitinin yemek borusuna kaçmasını ve besinlerin de yemek borusuna kaçarak solunum problemleri yaşanmasını önleyebilirsiniz.

Reflü yastığı

Açıkcası reflü yastığı ne işe yarar sorusunun cevabını verdiğimizi düşünüyorum. Piyasada reflü hastalarının imdadına yetişen ortopedik ürünlerden biri olan reflü yastığının daha ucuz çeşitleri de bulunmaktadır. Reflüden kurtulana kadar reflü yastığı ve reflü yatakları sayesinde mide asitlerinin yemek borusuna erişmesini ve tahrişi engelleyebilirsiniz.

Originally posted 2022-06-18 15:51:26.