En Hızlı Kilo Alma Yolları ve Kilo Almak İçin Taktikler

Bugün hızlı kilo alma yöntemleri üzerine konuşacağız. Birçok insan zayıf olduğu için şikâyet eder. Ama herhangi bir besin takviyesi yapmadan önce bu zayıf olma durumunun altında yatan sebepleri araştırmak gerekir. Yeteri kadar yemek yiyorsunuz ama zayıflamaya devam ediyorsanız bir doktora başvurmanızda yarar vardır.

Zayıf olma nedenlerinden bir diğeri ise hızlı çalışmakta olan metabolizmadır. Ne kadar çok yemek yerseniz yiyin yine de metabolizmanızın yağları ve besinleri hızlı yakması sebebiyle kilo alamayabilirsiniz. Böyle bir sorununuz varsa metabolizmayı düzeltmek için adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Metabolizmanızı düzeltirseniz ister zayıflamak isteyin, ister kilo almak isteyin vücut kendini otomatik olarak olması gereken kiloya çekecektir.

Öte yandan kilo almak kilo vermekten çok daha zor olabilir. Kilo vermek isteyenler direkt olarak yağ yakıcı egzersizler ile birlikte diyete girerler. Ama zayıf olmaktan mustarip olan insanlar için kilo almak bir işkenceye dönüşür. Ancak unutmamak gerekir ki kilo almanın en hızlı ve etkili yolu, yatmadan önce kalorisi bol gıdalar yemektir.

Bu sebeple dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Hızlı kilo alma yolları ve kilo almak için nelere dikkat etmeliyiz gelin hep beraber inceleyelim.

Hızlı kilo alma yolları

En Hızlı Kilo Alma Yolları

Sabahları Olabildiğince Erken ve Aynı Saate Uyanmak

Sabahları her zaman erken bir saatte uyanmak sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Aynı saatte uyandığınızda vücut zamanla bunu alışkanlık haline getirecektir ve böylece erken saatlerde kahvaltı yapma imkânınız olacaktır. Bu sayede daha çabuk acıkırsınız ve daha fazla öğün yiyebilirsiniz. Sabah erken saatlerde yapılan kahvaltılar sindirim sistemi içinde oldukça yararlıdır. Hızlı bir şekilde kilo almanın ilk adımı mutlaka erken saatlerde kahvaltı yapmaktır.

Yemeklerden önce 1 Saat Tempolu Yürüyüş

Genellikle kilo vermek isteyen kişilere yürüyüş egzersizi yapmaları önerilir. Fakat kilo almak isteyenler içinde yürüyüş egzersizleri bir yönteme dönüştürülebilir. Yemeklerden önce 1 saat tempolu yürüyüş iştahınızı açacaktır.

Suyu Yemeklerden 45 Dakika Sonra İçin

Su sindirim sistemi için çok yararlıdır. Fakat yemekler ile birlikte tüketildiğinde tokluk hissi yaratır. Yemeklerin sindirim süresi 45 dakika olduğu için suyu bu süre sonunda rahatlıkla içebilirsiniz.

Kilo Almak İçin Taktikler

Kalori Değeri Yüksek Besinler

Sabah, öğle ve akşam yemekleri arasında ara öğün olarak kalori değeri yüksek gıdalar tüketmeye özen gösterin. Ceviz, fındık, kuruyemiş, yoğurt gibi kalori değeri yüksek besinleri mutlaka her ara öğünde bir tüketin.

Yemeklerin Besin Değerlerini Yükseltin

Makarna ve pilav gibi karbonhidrat içeren gıdalar kilo almak isteyen her bireyin kafasında soru işaretleri oluşturur. Evde kendiniz sağlıklı yağlar ile yapıyorsanız sadece öğlen yemeklerinde olmak koşuluyla makarna ve pilav yiyebilirsiniz.

Besin değerlerini yükseltmek için de tavsiyemiz olan mantarlı ya da kıymalı makarna ve cevizli ya da üzümlü pilavı denemelisiniz.

Şekeri Yalnızca Meyvelerden Alın

Şeker birçok hastalığın düşmanı olduğu gibi sağlıklı kilo almak isteyenler içinde kesinlikle önerilmez. “Tatlı bir şeyler ye kan yapsın.” ya da “Çok zayıfsın pasta börek ye de kilo al.” tarzında cümlelere itibar etmeyin. Vücudunuzun ihtiyacı olan şeker meyvelerde de yeterince mevcuttur. İster zayıflamak isteyin, ister kilo almak isteyin her iki durumda da sağlıklı beslenmeli, karaciğer ve böbreklerinizi yoran gıdalardan uzak durmalısınız.

Hızlı Kilo Almak İçin

Sebze ve Eti Öğünlerinizde Bolca Kullanın

Besin değerleri en yüksek olan gıdalar muhakkak et ve sebze çeşitleridir. Balık, tavuk ve kırmızı et çoğunlukla akşam yemeklerinde yendiğinde ciddi miktarda kalori artışı sağlar. Sebze çeşitleri de aynı oranda kilo almak isteyenlerin en sık kullanması gereken besinlerdir.

Kendinize Bir Program Hazırlayın

Tüm bu bilgiler dahilinde sıkı bir beslenme programı hazırlayıp kendinizi kilo almak için motive edebilirsiniz. Tavsiyemiz olarak şu şekilde ilerlerseniz daha etkili sonuçlar alabilirsiniz;

  • Sabah öğünleri için yalnızca protein içeren besinler; yumurta, süt, peynir gibi.
  • Öğle öğünleri için yalnızca karbonhidrat içeren besin değeri arttırılmış gıdalar; peynirli, kıymalı ya da sebzeli makarna, cevizli pilav gibi.
  • Akşam öğünleri için yalnızca et ve sebze içerek besinler.
  • Ara öğünler de ise ceviz, fındık ya da yoğurt.

Öğün Sayısını Arttırın

Atıştırmalıklar, özellikle yatmadan önce yenen fındık,fıstık gibi çerezler kilo almanızı hızlandırır. Ancak şunu da unutmayın: Az öğünün sağlığa olan faydaları bilinen bir şey. Çünkü çok fazla öğün ya da çok fazla ara öğün, vücudun hastalıklara karşı olan direncini düşürüyor. Vücut kendini iyileştirecek vakti bulamıyor. Kilo alacam derken sağlığınızdan olmamak gerekiyor. Bu noktada kalori diyeti nedir yazımız işinize yarayabilir. Kalori diyetindeki adımların tersi, yani fazla kalorili beslenme kilo almanızı sağlayacaktır. İhtiyacınız olan günlük kalorinin üstüne çıkarsanız, kilo alırsınız. Yani günde ortalama 3000 kcal almanız en kısa zamanda kilo almanızı sağlayacaktır.

Originally posted 2022-06-14 22:44:59.