Bodrum’da Tatil,Bodrum Otelleri Ve Bodrum Pansiyonları

Bodrum otelleri, Bodrum pansiyonları ve Bodrum gezilecek yerler konulu yazımıza başlıyoruz. Bodrum’da tatil yapmayı düşünüyorsanız, Bodrum’a gitmeden önce Bodrum hakkında önemli bilgiler içeren bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Değişik kültürlerden izleri bünyesinde barındıran tarihi yapıları, festival etkinlikleri ve doğal güzellikleri ile yalnızca ülkemiz adına değil dünya genelinde mühim bir turizm kenti olan bodrum gezilecek yerler açısından yabancı ve yerli tatilci bireylerde değişik seçenekler sunmaktadır.

Bodrum’da Tatil Keyfi

Muğla ilinin Bodrum ilçesi; doğa harikası olan plajları, popüler, huzur veren ortamları, eğlence içeren gece yaşamı, müze ve tarihi yapıları sayesinde yabancı ve yerli turistler adına unutulmaz tatili mümkün kılmaktadır.

Bodrum otelleri ile Bodrum’da her bütçeye uygun olan yerler bulunabilir ve Bodrum’da kalınabilir.

Bodrum'da Tatil Keyfi - Bodrum Otelleri

Bodrum’da Gezilecek Mekanlar

Bodrum Kalesi – Bodrum Gezilecek Yerler

1522 senesinde St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi şeklinde inşa edilmiş olan Bodrum Kalesi, buranın sembolü şeklinde ön plana çıkmaktadır. İki limanın arasında üç tarafı denizlerle çevrili kayalıklar üstüne kurulan kale, şu an Sualtı Arkeoloji Müzesi şeklinde kullanılmaktadır. Kale içerisinde; Karyalı Prenses Salonu, Türk Hamamı, Klasik Devir Salonu, Cam Batığı Salonu, Amphora gibi kısımlarda sergilenen, eski dönemlerin hakkında pek çok ipucu sunan oldukça önemli koleksiyonlara ait olan eserler görülebilir.

Halikarnas Mozolesi – Bodrum Gezilecek Yerler

Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi tarafından yaptırılmış olan Halikarnas Mozolesi, Dünyanın Yedi Harikası arasında yer almaktadır. Mısır ve Yunan mimarisinden izleri taşıyan ve yapılmış olduğu dönemde çok görkemli mimariye sahip büyük anıt mezarı, turistlerin ilgi odağı olan önemli gezi noktalarının içerisinde bulunmaktadır. Şu an açık hava müzesi şeklinde düzenlenen ve oldukça çok sayıda turiste ev sahipliği yapan mozole sahasında türlü kabartmalar, mimari parçalar ve kalıntılar görülebilir.

Halikarnas Mozolesi

Sualtı Arkeoloji Müzesi – Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Kalesi içerisinde bulunan Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünyanın en mühim sualtı müzeleri içerisinde yer almaktadır. Görülmeye değer olan eserleri bünyesinde barındıran müze, Bodrum’un gezilecek yerleri arasındadır. Sualtı hazinelerinin muhteşemliğine kapılmak istenirse senenin her vaktinde hizmet veren Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi belirli bir ücret karşılığında gezmek mümkün olacaktır.

Bodrum Gezilecek Yerler - Sualtı Arkeoloji Müzesi

Antik Tiyatro – Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum ilçesinde Klasik çağlardan günümüze dek ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro’dur. Anadolu’nun eski tiyatroları içesinde bulunmaktadır. 60’lı senelerde restore edilen, 13 bin kişilik kapasiteye sahip Antik Tiyatro, senenin belli zamanlarında türlü festivallere ve konserlere ev sahipliği yapmaktadır. Eski zamanlarda Dionysos için kurbanlar verilen Antik Tiyatro ile tarihten izler bulmak mümkündür.

Zeki Müren Sanat Galerisi – Bodrum Gezilecek Yerler

Zeki Müren, son zamanlarını geçirmiş olduğu Bodrum’daki evi, 2000 senesinden beri müze şeklinde hizmet vermektedir. Alt katı, sanatçıların kullanıldığı biçimde dekore edilmiş olup, üst katı ise müze şeklinde kullanılan iki katlı sanat galerisi içerisinde; Zeki Müren’e ait sahne kostümleri, almış olduğu ödüller, hayranlarının yazdığı mektuplar, hususi eşyalar görülebilir. Pazartesi günleri haricinde diğer günler hizmet veren bu galeriyi belirli ücret dahilinde ziyaret etmek mümkündür.

Zeki Müren Sanat Galerisi

Barlar Sokağı

Bodrum’da Gümbet’te bulunan ve gece yaşamının en ünlü raddesi olan Barlar Sokağı; müzikleri, ortamları, hareketli ve renkli atmosferi ile eğlenmeyi sevenler adına oldukça uygun olan yerler arasında bulunmaktadır. Kişi isterse tatili esnasında eğlencenin ortamı olan Barlar Sokağı’na uğrayıp keyifli zaman geçirebilir.

Bodrum Barlar Sokağı

Tavşan Adası

Gümüşlük Koyu’yla etrafı çerçevelenmiş olan bu ada, eşsiz olan doğası ve harika gün batımıyla Bodrum’da gezilecek yerler listesinde mutlaka olarak bulundurulması gereken gezi yerleri içerisinde bulunmaktadır. Myndos Antik Kent’inden kalmış denizin içerisindeki Kral Yolu üzerinden adaya ulaşmak mümkündür. Huzurlu ve keyifli zaman geçirilecek Tavşan Adası’na denizin içerisinden yürünerek ulaşılıyor olması eğlenceli tecrübe yaşanmasını saplamaktadır.

Myndos Kapısı

Halikarnassos giriş kapılarından birisi olan ve Milattan Önce 360’lı senelerde yapıldığı tahmin edilen kapı, Bodrum’un tarihini gözler önüne sermektedir. Çevresinde Türlü mezarlığının, Roma ve Helenistik zamanlarına ait tonozlu mezarlarını bulunduğu Myndos Kapısı’nın yer aldığı gezi esnasında ziyaret etmek mümkündür.

​​​​​Bitez Plajı

Bodrum’a yaklaşık şekilde 8 kilometrelik mesafede yer alan bu plaj, Bodrum’un en ünlü halk Plajı içersinde bulunmaktadır. Müziklerde bahsi geçen plaj, yemyeşil olan ağaçların eşlik etmiş olduğu masmavi ve tertemiz deniziyle turistleri kendisine hayran bırakmayı başarmaktır. Bitez Plajı içerisinde denize girerek dalga sesleriyle huzur dolu ve keyifle güneşlenebilir.

Yalıkavak

Bodrum’a bağlı olan şirin süngerci mahallesinde yer alan Yalıkavak, şu an ilçenin en mühim turizm yerleri içerisinde sayılmaktadır. Günbatımı, doğası, yeldeğirmenleri ile eşsiz manzarası ve güzelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Pedesa Antik Kenti

Leleg illerinden birisi olan ve günümüze dek ulaşması sağlanan bu tarihi eser, Bodrum’un yakınlarında yer almaktadır. Muhafaza edilerek günümüze dek ulaşması sağlanan bu Antik kentten, şu an oldukça fazla tarihi parça kalmamış olsa da Bodrum’un tarihi yapılarını yansıttığı söylenebilir.

Bodrum’da Kalınacak Oteller – Bodrum’un En İyi Otelleri

Ucuz Bodrum Otelleri ve Ucuz Bodrum Pansiyonları

Bodrum Otelleri ve Bodrum Pansiyonları

Mandarin Oriental Bodrum – Bodrum Otelleri

Göltürkbükü’de bulunan 5 yıldızlı Mandarin Oriental, bu aralar Bodrum’un en gözde otelleri arasında yer alıyor. Oldukça lüks bir otel olmasından ötürü bodrum otel fiyatları arasında yüksek bütçeli olan otellerden birisidir. Ancak oldukça güzel manzaraya sahip olmasıyla beraber kendilerini şımartmak isteyenler adına kesinlikle bu otelin görülmesi gerektiği söylenebilir. İnternet aracılığıyla rezervasyon yapmak kesindir.

The Marmara Bodrum – Bodrum Otelleri

5 yıldızlı bir başka otel olan The Marmara Bodrum’un en dikkat çeken özelliği, yalnızca yetişkin bireylere hizmet veriyor olmasıdır. Bodrum’un merkezine tepeden bakan eşsiz bir manzarasının olduğu söylenebilir. Buraların buram buram sanat koktuğu söylenebilir. Senelerin oteli olmasına karşın her daim oldukça nitelikli ve hoştur. Araba ile merkeze 5 dakika içerisinde inilecek yakınlıkta ancak keşmekeşten yeteri uzaklıkta olması açısından da oldukça harika bir konumu vardır. Otele rezerve yapmak için İnterneti kullanmak yeterli olacaktır.

Yalıçiftlik, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum

Otel bodrum apart otel tarzı olup, Yalıçiftlik’te bulunan en keyifli oteller arasındadır. Bodrum’a kafa dinlemek amaçlı geliniyorsa Yalıçiftlik tercih edilebilir. Bodrum otelleri içerisinde tercih edilmek istenirse otele İnternet aracılığıyla rezerve yapmak mümkündür.

Göltürkbükü, Bella Sombra Hotel – Bodrum Otelleri

Bodrum’daki en şirin butik otelleri arasında yer alıyor. Aynı şekilde düğünler için de seçilen bir mekan olduğu söylenebilir. Oteli incelemek adına internet kullanılabilir.

Torba, Casa Dell Arte – Bodrum Otelleri

Sanat eserleri ile dolu dolu olan butik oteldir. Casa Dell’ Arte denize olan sıfır konumuyla, az sayıdaki odaları ile en keyif alınacak olan oteller arasında yer alıyor. Odaların dizaynı otellerin ortak sahaları kadar beğenilmese bile Bodrum’un en iyi ve en tatlı butik otelleri arasındadır. Düğün yapacak kişilerin en fazla tercih ettiği yerlerden birisi olduğundan erken rezervasyon yapmak çok önemlidir.

Gündoğan, Costa Farilya Special Class Hotel Bodrum – Bodrum Otelleri

Kendisine hususi plaj sahasına sahip plan bu otel, bodrum ucuz otel arayanlar için alternatiftir. Otelin orta bütçeye sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Gümüşlük, Misket Otel

Gümüşlük’te bulunan Misket Otel, bodrum pansiyonları arasındadır. Alaçatı otellerine benzerlik gösterdiği söylenebilir. Deniz kıyısına yaklaşık 9 dakika yürüme mesafesinde olan otelde kahvaltı dahildir.

Eskiçeşme, Eskiceshme Bodrum Marina Hotel – Bodrum Otelleri

Otel konumu itibariyle istenilen her yere yürüyüş mesafesinde bulunan merkez otelidir.

Merkez, Artunc Hotel – Bodrum Otelleri

Bodrum merkez ile plaj arasında 4 dakika yürüme mesafesinde olan ufak ve herkese uygun bir oteldir. Bodrum ucuz pansiyon arayanlar için oldukça ideal bir alternatif olduğu söylenebilir.

Originally posted 2022-06-11 07:41:34.