5 te 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

5 te 5 diyeti yani 5 günde 5 kilo diyeti hızlı zayıflama şekline dayanan bir diyettir. Fazla kilolarından sıkılmış olanlar veya kilo verimi durmuş olan insanlar şok diyet denilen bu ve benzeri yöntemlere başvurmaktadırlar. Yapılan şok diyetlerle çok hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Genel olarak kilo vermeye başlamış fakat bir süre sonra kilo verimi durmuş olan insanlar bu diyetleri kullansa da kilo verimine başlarken kendilerini motive etmek isteyen insanlar da bu şok diyeti kullanıyorlar. Vücutta biriken ödemi atmaya yardımcı olur.

5 günde 5 kilo verdiren diyet 5 te 5 diyeti

5 Günde 5 Kilo Diyeti Nasıl Yapılır?

* Birinci gün patates günüdür. Patatesi haşlanmış bir şekilde tüketmelisiniz. 3 öğün haşlanmış patates yenilir. İsteğinize bağlı olarak baharat kullanabilirsiniz fakat baharat kullanmadığınız takdirde daha hızlı kilo verebilirsiniz. Kesinlikle patatese tuz atmamalısınız.
* İkinci gün sebze günüdür. İstediğiniz her çeşit sebzeyi haşlayarak tüketebilirsiniz. Yağ ve tuz kullanımı yasak. Haşlamak dışında sebzeleri çiğ bir şekilde de yiyebilirsiniz.
* Üçüncü gün et günü. Balık, ızgara ya da haşlanmış et tüketebilirsiniz. Etler kesinlikle yağsız ve yağ kullanmadan pişirilmiş olmalı. Herhangi bir sınır yok istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.
* Dördüncü gün meyve günüdür. Muz hariç istediğiniz her meyveyi doyana kadar yiyebilirsiniz fakat doyma hissi geldiğinde yemeye devam etmemelisiniz.
* Beşinci gün ve son gün ise yumurta günüdür. Yumurtayı istediğiniz şekilde ve istediğiniz kadar yiyebilirsiniz fakat başka bir şey eklemek yasak. Sadece baharat ekleyebilirsiniz ve yine istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.
** 5 Günde 5 Kilo diyetinde şekersiz olmak üzere çay ve kahve istediğiniz kadar içebilirsiniz. Bol bol su içmeniz ise kilo vermenize daha kolay yardım sağlayacaktır. Bu ve benzeri şok diyetlerini art arda tekrarlamanız sağlığınız açısından tehlike oluşturur.

5’te 5 Diyeti İle Birlikte Spor Yapılır mı?

Uyguladığınız her diyette olduğu gibi bu diyetle beraber spor yapmanız da kilo vermenize yardımcı olmayı sağlayacaktır. Özellikle yapacağınız yürüyüşler kilo verim sürecinizde en yardımcı egzersiz olacaktır. Bu konuda 5 te 5 diyeti yapanların yorumlarını da dikkate almak gerekir.

5 te 5 diyeti yağ,tuz ve şekeri yasaklar.

5’te 5 Diyetinin Önemli Noktaları Nelerdir?

* Tuz, şeker ve yağ diyet boyunca asla kullanılmamalıdır.
* Bol su içilmelidir.
* Sade maden suyu içebilirsiniz.
* Diyet bittikten sonraki 2 gün herhangi bir diyet yapılmamalıdır. Vücut dinlendirilmelidir.

Hızlı kilo vermek istiyorsanız Sabah 5 Diyeti nasıl yapılır yazımızı da okuyabilirsiniz. Ya da uygulanabilir diyet listeleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Originally posted 2022-06-10 18:35:13.