Muhalefet Anadolu Ajansı’nın üzerine daha fazla gitmeli

YAŞANMIŞ BİR SEÇİM HİKAYESİ

2014 yerel seçimleri… Ankara’da Zehra Önder İlköğretim okulunda görevliyim. Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını açıklamaya başlar başlamaz Chp sandık görevlilerinin moralleri bozuldu ve sandığı terk etmek istediler. Chp Genel Merkezi’nin olumlu mesajları sayesinde bizim okuldaki Chpli sandık görevlilerini ikna etmeyi başardık. Ancak Mamak gibi ilçelerde Anadolu Ajansının seçim sonuçlarını açıklaması nedeniyle sandıkları tamamen terkeden görevliler olmuş.

Anadolu Ajansı aslında bunu geçtiğimiz tüm seçimlerde yaptı. Erkenden açıkladı ve işin kötüsü açıkladığı verileri Ysk’dan almadığı bu seçimde ortaya çıkabildi. Ne yazık ki sayın Ekrem İmamoğlu’na kadar bu farkedilmedi. Onun bireysel çabaları ve İstanbul teşkilatının özverili çalışması olmasaydı belki de gene farkedilmeyecekti.

anadolu ajansi hakkinda suc duyurusu kemal kilicdaroglu
Chp Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Anadolu Ajansı hakkında suç duyurusunda bulundu.

TÜM CHP MİLLETVEKİLLERİ,TÜM İYİ PARTİLİ KARDEŞLERİMİZ,TÜM SAADET PARTİLİLER VE TÜM MUHALEFET MEDYASI ANADOLU AJANSI’NIN BU YAPTIĞININ DAHA FAZLA ÜZERİNE GİTMELİ

Aslında bütün olay Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Yalan Haber Suç Değildir.” kararıyla daha fazla bozuldu. Bu durumla ilgili haberin içeriğine buradan bakabilirsiniz. Her yerde yalan yanlış bilgiler içeren internet siteleri var. Oysaki yalan haber kamu yararına aykırı bir durum teşkil eder. Neden mi? Yalan haber yüzünden her türlü dolandırıcılık yapılabilir,yalan haber yüzünden insanların özgür iradesi değiştirilebilir,yalan haber yüzünden insanların psikolojisi bozulabilir… Daha bir çok sonuç sayılabilinir.

Tarihi yalnış hatırlamıyorsam 1987 yılında Amerika ve Kanada’da televizyon yoluyla bilinçaltı yıkanması yasaklandı. Bana göre “Beyin Yıkama” insan haklarına ve insanın özgür iradesine direkt müdahaledir. Zaten bu aleni bir şekilde yapıldığı için hala cemaatlerden kurtulabilmiş değiliz.

Ama gördüğüm kadarıyla son seçimlerin tamamında hepimizin beyni yıkandı. Beyni yıkanmaya çalışıldı. Anadolu Ajansı’nın yaptığı şey gerekirse insan hakları mahkemesine kadar götürülmelidir. Bu seçimlere müdahaledir. Ve bence cezası da çok ağırdır,ağır olmalıdır. Tabi olay sadece Anadolu Ajansı’yla bitmiyor. İktidarın tüm medyanın %95’ine sahip olması durumu daha da kötü yapmaktadır.

MUHALEFET YALAN HABERİN SUÇ OLMAMASININ DA ÜZERİNE GİTMELİDİR

Sırf yukarıda saydığım nedenlerden dolayı yalan haber suç olmalıdır. Çünkü yalan haber telafisi olmayan sonuçlara neden olabilir. İşinde gerçekten iyi avukatlarla çalışılırsa bu konuda muhalefetin çok şey başarabileceğini düşünüyorum. Artık geç kalacak zaman yok. Ülkemiz zor durumda. İnsanlar aç geziyorlar ve işsizler. Ve hem muhalefet partilerinden hem de muhalefet medyasından daha fazla şey beklemenin hakkımız olduğunu düşünüyorum. Bu ülke hepimizin.

AK PARTİ’YE YA DA MHP’YE OY VERMİŞ OLSALAR DA İNSANLARI YARGILAMAYIN

Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu

Yukarıda bir sürü şeyden bahsettim. İşte tüm bu sebeplerden dolayı geçmişte kime oy vermiş olursa olsun kimseyi yargılamayın. Beyni yıkanan biri gerekli psikolojik yardımı almadan, ya da farklı kaynaklardan en az 5-10 kez işin doğrusunu duymadan fikrini değiştiremez ve değiştirmekte zorlanır. O yüzden sayın Ekrem İmamoğlu çok doğru bir yoldadır. Özlediğimiz hoşgörüden ve sevgiden bahsetmektedir. Kullandığı bu dil tüm Türkiye’nin çok kısa sürede iyileşmesine sebep olabilir.

Originally posted 2022-06-08 22:35:16.