Ozon Tedavisi Nedir? Gençleşmek Mümkün Mü?

Ozon tedavisi, oksijenin ‌triatomik ve kararsız formu olan ozon kullanılarak uygulanır. Ozon tedavisi nedir sorusunun cevabı, kısaca bu şekildedir. Ozon tedavisi, ozon terapisi ya da oksijen terapisi olarak da bilinir. Tedavi; deri hastalıklarından enfeksiyon hastalıklarına kadar pek çok durumda, tedavi sürecinin önemli bir kısmını oluşturabilmektedir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır? – Ozon tedavisi nedir?

Oksijenli solunum yapmakta olan tüm canlılar için oksijen, hayati önem taşır. Oksijen, tıpta tedavi amacıyla iki değişik yöntemle kullanılabilir. Bunlardan birisi, normobarik oksijendir. Özellikle de, hastane kliniklerinde solunum güçlüğünün yaşandığı akut durumlarda veya ‌KOAH hastası bireylerde kullanılan tedavidir. Diğeri ise, hiperbarik oksijendir. Bu ise; atmosferden daha yüksek bir basınç altında, yüzde yüz oranında oksijen ortamında uygulanan tedavidir.

Normal şartlarda, havada yaklaşık %21 oranında oksijen bulunur. Ozon terapisi esnasındaysa, yüksek basıncın altında yüzde yüze kadar çıkarılan oksijen oranları sayesinde tedavi yapılır. Plazma içerisinde çözünmüş oksijen miktarı arttığından dolayı, çevre dokulara ulaşan oksijen de artar. Bu durum, gençleşmek isteyenler için nispeten bir çözüm olmakta; birçok hastalığa iyi gelmektedir. Damar hastalıkları başta olmak üzere, pek çok hastalığın tedavisi de; böylelikle mümkün hale gelir.

Ozon tedavisi nedir?

Dokuların Yenilenmesi ve Hastalıklara Karşı Ozonun Etkileri – Ozon tedavisi nedir?

Ozon tedavisi, günümüzde pek çok hastalıkta yardımcı bir tedavi yöntemi olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Ozon tedavisinin en sık kullanıldığı hastalık genellikle, dolaşım bozukluklarıdır. Hastalarda dolaşım bozukluğunun yol açtığı etkiler; genellikle hiperbarik oksijen tedavisiyle, büyük oranda önlenebilmektedir.

Kanser hastalarında da, tamamlayıcı tedavi olarak tercih edilebilen yöntemlerden birisi ozon tedavisidir. Bağışıklık sistemi ‌aktivasyonunu arttıran ve kanserle savaşan hücrelerin üretimini destekleyen bir tedavidir. Vücudun genel direncine olumlu yönde katkı sağlar ve kanser tedavisine de yardımcı olur. Ayrıca, zindelik vermesi nedeniyle; kemoterapinin olumsuz etkilerinin azaltılmasında önemli rol oynar.

Yaşlılığa bağlı, damarların yapısında meydana gelen bozulmalar sonucunda; optik sinirler ve retinada hasarlar oluşur. Ozon tedavisi, gençleştirme ve doku yenileme üzerine etkisini; göz dokusunda da gösterir. Göz dokusunun yaşlanması ve göz hastalıklarının ilerleyişini önemli ölçüde önlediği, yapılan bilimsel araştırmalarla desteklenmektedir.
Romatizma, yaralar, kolit ve ‌proktitis enfeksiyonları, virütik hastalıklar ve karaciğer ‌enflamasyonlarında da; ozon tedavisi uygulanabilmektedir. Ozon tedavisi, birçok hastalığın tedavisinde tamamlayıcı tedavi şekli olarak kullanılmaktadır.

Ozon tedavisinin en önemli özelliği; dokuları yenileyerek gençleştirmesi, bağışıklık arttırıcı olması ve böylece, hastalıkları önlemesidir.

Yaşlanma Karşıtı Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, cildi ve vücuttaki dokuları gençleştirir. Anti-aging olarak da bilinen yaşlanma karşıtı terapilerde, ozondan yararlanmak mümkündür.

Ozon Tedavisinin Uygulanması

Ozon tedavisi, dokulara ulaşan oksijen miktarlarının büyük ölçüde arttırılmasını sağladığından; tıbbın birçok alanında tercih edilmektedir. Hekimin önerileri doğrultusunda uygulandığında, rutin tıbbi tedavinin sonuçlarına herhangi olumsuz bir etkisi yoktur. Bu durum da, tedavi yönteminin en büyük artılarından bir tanesidir.

O​​​​zon, uygun şekilde uygulandığı takdirde; etkili, hızlı, 0 güvenli ve de ucuz bir tedavi türüdür. Ozon uygulamasının yapıldığı ortamlarda, oksijenin yanıcı element olduğu göz önünde bulundurularak; gerekli önlemler alınır. Akciğer hastalığı bulunan bireylerde, ozonun doz ayarlaması daha iyi yapılır.

Ozon tedavisinin dermatolojide ve gençleştirmede, en sık kullanıldığı alan; Anti-aging ve cilt sıkılaştırma uygulamalarıdır. Ozon tedavisi sırasında uygulanacak gaz, kişinin kendini daha zinde ve enerjik hissetmesini de sağlamaktadır. Ozon gazının; yorgunluk, bitkinlik, halsizlik gibi sorunlar üzerinde etkili olduğu da gözlenmiştir.

Sonuç olarak, ozon tedavisi; alanında uzman hekimlerce uygulandığı takdirde gençleştirmede ve birçok hastalığın tedavisinde başarılıdır. Başarı oranı, yüksek olup; yan etkileri oldukça sınırlıdır. Farklı yaş gruplarında güvenle uygulanabilen ve son yılların yenilikçi bir tedavi yöntemidir.

Originally posted 2022-06-19 21:20:39.