Lahana Suyu Diyeti

Lahana Suyu Diyeti

Konumuz lahana suyu diyeti. Lahana kış sebzelerinden bir tanesi olmakla birlikte aynı zamanda faydalı bir sebzedir. Lahanın içinde çok sayıda vitamin ve mineral bulunmaktadır. Lahananın en önemli özelliği yağ yakımını hızlı bir şekilde gerçekleştirmesidir. Bu durum da zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Yazıyı yazarken canım lahana çekti bu arada. Turşu alıp yiyeceğim. Siz de bu yazından sonra daha önceden yazdığımız lahana turşusu yapımı yazısını okuyabilirsiniz.

Lahana Suyu Diyeti Nedir?

Kilo vermeye en hızlı şekilde yardım eden diyet türlerinden bir tanesi lahana suyu diyetidir. Lahana lezzetli bir besin olmasının yanı sıra kilo vermeyi kolaylaştırmakta, ödem atmaya yardımcı olmakta ve vücuttaki yağları yakmaktadır. Lahananın içeriğinde çok fazla lif bulunması, kısa sürede kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Bu sebze bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Bu şekilde bağırsakların 2 katı daha fazla çalışmasını metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Böylece hızlı bir şekilde kilo verilir. Lahana suyu aynı zamanda vücuttaki toksinlerin de atılmasını sağladığı için adeta bir detoks özelliğindedir.

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana suyu diyetinin nasıl yapıldığını anlayabilmek için öncelikle lahana suyunun tarifinin verilmesi gerekmektedir. lahana suyu tarifi şu şekildedir:

Lahana suyu için malzemeler;

4 adet lahana yaprağı
Yarım litre kadar su
Yarım demet kadar maydanoz
2 yemek kaşığı kadar limon suyu

Bu malzemeler ile lahana suyu hazırlanmaktadır. Lahanalar yarım litre içme suyunun içerisinde 4 – 5 dakika kadar kaynatılmaktadır. Daha sonra içerisinde maydanozlar ilave edilmektedir. Kaynama süresi 5 dakikadan fazla olmaması gerekmektedir. Daha sonra suyunun süzülmesi ve karışımının üçe bölünerek sabah öğle ve akşam tüketilmesi gerekmektedir. lahana diyeti yaparken her diyette olduğu gibi şeker, şekerli gıdalar, hamur işi, kızartma, yağlı yemeklerden uzak durmak gerekmektedir. lahana kürü her gün taze olarak yapılmalıdır. Her gün lahana diyetini uygulamak istemeyen kişiler haftanın en az 2 ya da 3 günü bu diyeti uygulaması gerekmektedir. Genel olarak tavsiye edilen 5 gün boyunca lahana suyunu içmek ve ardından 3 gün ara vererek 15 gün boyunca bu diyeti uygulamak şeklindedir. Lahana suyu diyeti ile çok hızlı bir şekilde kilo verilmektedir.

Lahananın içerisinde A, C, K, B1, B2, B6 ve bunların yanı sıra folik asit vitamini bulunmaktadır. Antioksidan miktarının da çok fazla olması hızlı kilo vermeye yardımcı olan en büyük etkendir. Stres ve kanser gibi kötü hastalıkların riskini azaltmak ile bilinmektedir. Lahana diyetini gebelik ve emzirme durumlarda doktora danışılarak yapılması gerekmektedir. gebelikte lahana suyunun fazla tüketilmesi bebekte bağırsak ihtihabına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Zayıflayanların Yorumları

Lahana suyu diyeti ile zayıflayanların yorumları çok olumlu şekildedir. Lahana suyu diyeti ile 8 ile 15 kilo arasında kilo veren yorumlar bulunmaktadır. Lahana suyu diyetinin yanında tabii ki yenilen her yiyeceğe dikkat etmek ve mümkünse spor yapmak da kilo vermeyi hızlandıracaktır. Ayrıca diyet olmadan zayıflama yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

Açıkcası uygulanabilir diyet listeleri bulmak ve bu konuda kararlı olmak kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bu noktada evde kilo vermenin yolları adlı yazımız da ilginizi çekebilir. Her şeyden önce sağlıklı zayıflamak gelir ve bunun için de size en uygun diyeti bulmalısınız.

Originally posted 2022-05-25 20:10:47.