1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet

Bugün konumuz 1 ayda 15 kilo verdiren diyet, onun için diyet listesi ve diğer yapılması gereken şeyler… 1 ayda 15 kilo verebilmek için çok ciddi bir diyet yapmak gerekmektedir. Diyetin yanında bir de sağlıklı bir şekilde spor yapılması da önemlidir. Aksi halde 1 ayda 15 kilo vermek ciddi anlamda zor bir durumdur. Fakat imkansız değildir. Hem diyet hem de spor yapan biri çok dikkat ettiği sürece 1 ayda 15 kilo verecektir. Spor sadece spor salonunda yapılmamaktadır. Evde yapılacak basit egzersizler ya da her gün 45 dakika kadar tempolu bir şekilde yürümekte zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Diyet sırasında bitki çayları içmekte kilo vermekte ciddi anlamda etkili olmaktadır. Yeşil çay, beyaz çay gibi çayların tüketilmesi kilo vermeye, özellikle de ödem atmaya yardımcı olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra günde 2 litre kadar da su içmek gerekmektedir.

Hadi bakalım 1 ayda 15 kilo verdiren diyet yazımıza başlayalım. Bu arada başlamadan önce haftalık diyet listesi, aç bıraktırmayan makarna diyeti nedir yazımız, diyet ürünleri sağlıklı mı yazımız, lahana suyu nedir yazımız ve kalori diyeti nasıl yapılır yazımız faydalı olabilir. Diyet yaparken sağlıklı beslenme kadar kişiye uygun diyeti seçmek de önemlidir. Ayrıca diyetin uygulanabilir olması da kişi için çok önemlidir. En iyi zayıflama programları yazımız da bu noktada size yardımcı olabilir. Bunun yanında şeker hastaları için en iyi çözüm yazımız da, zayıflarken verdiğiniz kilolaları geri almamanız için yararlı olacaktır.

1 ayda 15 Kilo Vermek için Yapılmaması Gerekenler

1 ayda 15 kilo vermek için bazı yiyecek ve içeceklerden mutlaka uzak durmak gerekmektedir. Fast food, gazlı içecek, cips, tatlı, ambalajlı ürünler, hamur işleri gibi kilo aldıran şeylerden uzak durulması gerekmektedir. Kilo verdikten sonra da bu ürünlerin sadece bazı günlerde az miktarda tüketilmesi gerekmektedir. Hatta mümkünse bu gıdaların her birinin hayatınızdan çıkması çok daha sağlıklı olmaktadır. Bir de kişinin kilosu ile kilo verme sayısı aynı oranlıdır. 100 kilo bir insan 15 kiloyu, 65 kilo bir insandan daha kısa sürede verecektir.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Örnek Diyet Listesi

Sabah Kahvaltısı

Sabah kahvaltısının en geç 9’da yapılması önerilmektedir.
1 dilim beyaz peyniri ya da haşlanmış yumurta (1 adet)
1 ince dilim kadar tam buğday ekmek

Ara Öğün

Ara öğün 11 civarında yenmelidir
Kahve (sütlü olabilir fakat şekerli olmamalıdır)

Öğlen Yemeği

Öğlen yemeği 13.30 civarında yenmelidir
Et, tabuk ya da balık
Yeşillikli bir salata
En fazla 2 su bardağı kadar ayran

Ara Öğün

İkinci ara öğün 16.00 civarında yenmelidir
1 fincan yeşil çay
2 tane ceviz

Akşam Yemeği

Sebze yemeği (6 yemek kaşığı kadar)
4 yemek kaşığı kadar yoğurt (light tercih edilebilir)
Salata

Ara Öğün

Son ara öğün en geç 21.30 civarında olmalıdır
1 su bardağı süt (light tercih edilebilir)

Söz konusu diyet listesinin yanı sıra egzersiz ve bol su ile 1 ayda 15 kilo vermek mümkündür. Tabii ki bu durum kişinin metabolizmasına göre de farklılık göstermektedir. Öncelikle bir uzmandan mümkünse diyetisyen yardımı almak önemlidir. Bu sayede kan değerleri ölçülür ve kilonun altında yatan farklı bir neden olup olmadığı araştırılır. Bu şekilde olduğunda daha sağlıklı bir şekilde kilo verilmektedir.

 

Originally posted 2022-06-09 16:53:02.