Online Diyetisyen Bulmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Geçmişte online diyetisyen kavramından bir miktar bahsetmiştik. Bahsetmiştik değil mi? Teknolojinin gelişmesi ve özellikle sosyal medya platformlarının fazla kullanılması ile her alan da olduğu gibi beslenme ve diyet alanında da değişiklikler meydana gelmiştir. Sosyal medya üzerinden Beslenme ve Diyet Uzmanları ile danışanların iletişime geçmeye başlaması, iletişim araçlarının daha çok internet üzerine yayılması ile birlikte Online Diyetisyen meslek grubu ortaya çıkmıştır.

Bu yazıyla birlikte diyetisyen nedir, ne iş yapar yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca sitemizde diyet konusunda yazdığımız rus diyeti nedir, kalori diyeti listesi, gaps diyeti nasıl yapılır, dash diyeti nedir, çocuklarda diyet ve intermittent fasting diyeti gibi önemli yazılarımız da mevcut. Bunun yanısıra çocuklarda obezitenin çözümü yazımız da faydalı olabilir.

Online Diyetisyen Nedir?

Her insan diyetisyene gitmek için yeterli zamana sahip olmayabilir. Bu durumda da whatsapp gibi mesajlaşma aracılığı ile bir diyetisyenin kontrolü altında kilo verebilmektedir. Bu duruma online diyet, yardımcı olan kişiye de online diyetisyen denilmektedir. Online diyetisyenlerin artması ile birlikte bu ad adeta yeni bir sektör haline gelmiş ve pek çok insan online olarak diyetisyen eşliğinde diyet yaprak kilo vermeye başlamıştır. Online diyet ile zamandan tasarruf edilmektedir. Telefon ile görüşmeler sağlandığından randevuya gitmek gerekmemektedir. Ayrıca en uç köşede yaşayan insan bile online diyetisyenden faydalanabilmektedir. Aynı şehirde, aynı ilçede olmaya gerek yoktur. İletişim telefon yolu ile kurulduğu için herhangi bir il sınırlaması bulunmamaktadır. Bu sayede online diyetisyen daha fazla insana hitap etmektedir. Bu durumda reklam yapmak ve kendini duyurmak çok önemlidir. Reklam da sosyal medya platformları üzerinden başarılı bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

Bulmadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

Uygun diyetisyeni seçerken öncelikle gerçekten Beslenme ve Diyetisyen Uzmanı olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Bunu tespit etmek oldukça basittir. Bu kişinin bir sağlık kuruluşunda çalışması ya da muayanehanesinin bulunması gerekmektedir. Kesinlikle online diyet adı altında bu meslek ile alakası olmayan insanlardan hem de belirli ücretler ödeyerek yardım alınmaması gerekmektedir. Sosyal medya hesaplarının hepsine güvenilmemesi gerekmektedir. Online diyeti hizmeti alırken de görüşmeler telefon üzerinden olacak olsa uzman diyetisyen sizden bazı bilgileriniz ile birlikte kan değerlerinizi de isteyecektir. Bu çok önemli bir durumdur. Çünkü diyet listeleri kişiye özel olmalıdır. Sizden kan değerlerini istemeyen bir uzmandan şüphelenmeniz gerekmektedir. Çünkü her uzman öncelikle danışanının sağlığını düşünecektir. Bu nedenle de ilk olarak sizden değerlerinizi ister ve bir sıkıntı var ise o sıkıntının çözümüne odaklanır. Sıkıntı çözüldükten sonra ideal kilonuza dönmeniz daha kolay olacaktır.

Online Diyetisyen Ücretleri

Online diyet ücretleri doğal olarak diyet uzmanına göre farklılık göstermektedir. Sosyal medyada çok fazla takipçi yakalamış ve özellikle ünlüler ile de çalışan diyet uzmanları mevcuttur. Bu uzmanların online diyet ücretleri çok pahalı olmaktadır. Bunun haricinde kendini duyurmak isteyen ve işinde başarılı olan Beslenme ve Diyet Uzmanları da mevcuttur. Bu uzmanların online diyet ücretleri çok daha uygundur. Online diyetisyen seçerken fiyatına da dikkat etmek gerekmektedir. sadece popüler oldukları için çok fazla ücret almaları doğru değildir. Çünkü yapılan iş ve amaç her biri için aynıdır.

Originally posted 2022-06-09 19:13:03.